Araç yeri tutan mafya komşu şimdi de engelli park yerine başvurmuş.

Merhabalar, bizim en alt komşu yaşlı huysuz bir amca. Oğlunun biri de makam şoförü. Sürekli apartmanın önüne duba koyup işkal ediyorlar. Oğlu gelince de çekiyorlar. Gün içinde araç gelirse yaşlı amca ve diğer çocukları kavga çıkartıyor kovuyorlar. 7 senedir var bu olay. Yıldı herkes.

Birkaç kere zabıta geldi dubaları birkaç kere kaldırdılar. Olmayınca en sonunda ceza kestiler. Sonra pes edip bir süre duruldular.

Şimdi yaşlı adamın %70 engelli kartı var diye belediyeye dilekçe yazdığını ve apartmanın önünün engelli park yeri yapılması talebinde bulunduğunu öğrendik.

Yapılsın iyi hoş da. Oraya kendi araçlarını koymayacaklar yine. Oğlunun iş yaptığı bir aracı koyacaklar. Yaşlı amcanın da araçla işi yok. Bu durumda ne yapılabilir? Tüm apartman ile inatlaşıyorlar. Adamlar eski toprak sahipleri. Satmışlar yan yana yeni apartmanlar yapılmış. Çingenelermiş. Resmen buralar bizim biz koyarız sadece kafasındalar. Ayda bir kaç kere yumruklu kavga çıkıyor.

Bunları nasıl durdurabiliriz? Adamın raporu var ama gayet sağlam. Arabalık da bir durumu olmuyor. Zaten kendi araçlarını koymuyorlar dediğim gibi. Akşamları oğlu pahalı sayılabilecek bir araç çekip bırakıyor. Şimdi engelli yeri yapıldıktan sonra o aracı koyarlarsa, şikayet edebilir miyiz burası engelli kişiler dışında kullanılıyor diye?

Ek olarak bunlar sokakta oturma, küfürleşme, içki ve esrar içme, merdivende oturma, aile kavgaları gibi sıkıntılar yaşatıyorlar mahalleye. İmza toplamaya da korkuyoruz çünkü sokakta tanıdığımız tanımadığımız çok fazla eş dostları var. Biz ne yapacağız çıldırdık artık. Bi sıkıntılı adama çatsalar durulacaklar da hepimiz uğraşmayalım diye bulaşamıyoruz, bizim arkamız yok ki..

araç ruhsatında engelli aracı yazması lazım diye hatırlıyorum. onun haricinde engelli park kartı almak gerekli. eğer o yoksa ihbar ederseniz araç çekilir. teoride böyle. gerçekte nasıl bilemiyorum.

  • sutlu nescafe  (06.11.20 18:50:04)
Valla zabıta bir tanıdığı olan varsa soralım ya ne yapılabilir. Yer Kağıthane.

  • ananiyimioguz  (06.11.20 18:51:56)
makam şoförlüğü yaptığı kişiyi veya şirketi bulup şikayetinizi oraya bildirin, mevzu iş olunca kuyruğu kıstırabilir. hatta esrar içtiği, küfür ettiği bir kaç video ve fotoğrafla gidin de görsün şoförünün ne mal olduğunu.

  • montakristokondu  (06.11.20 20:06:00)
sırf engelli kartı var diye park yeri verilmiyor. engelli aracı olması lazım, o plakaya özel ayırıyorlar o yeri. başka araç koyarsa da polis çağırıp çektirebiliyorsun. yani haketmediği halde yer ayırtıp başka araba koyarlarsa polis çağırıp siz de çektirebilirsiniz aracı.

ha nedir, haketmediği halde park yeri ayırtabilecek kadar polisle, zabıtayla vs. irtibatı olan biriyse zaten ne yapsanız da fayda etmez.
  • hadsafhada  (06.11.20 20:15:17)
Buraya yazdiklarınızı CİMER'e yazın.

  • acebi  (06.11.20 22:24:48)
oradan taşının en temizi bu.

  • nuisance  (06.11.20 22:33:14)
Bunları nasıl durdurabiliriz --> durduramazsınız. Belli ki o bölgede nüfuzlu bi aile. Uğraşmaya değer mi? Ben olsam bu kadar kafaya takıyorsam ben de taşınırım.

  • roket adam  (06.11.20 22:43:16)
arabasına zarar vermek dışında şansınız yok.
ingilizceniz varsa bu konuda google'da çok ilginç fikirler var.
basit bir operasyonla motoru kucaklarına aldırabilirsiniz.
araba zarar görünce kimin makam şoförü ise işten kovacağından sorun bitecektir.
ha derseniz dağbaşımı kardeşim burası, valla dağbaşı bu ülke ne yazıkki.
  • aslindasorunumpsikolojik  (07.11.20 00:42:45)
Valla hak veriyorum, maalesef. Ama ya camdalar ya sokaktalar. O iş biraz yaş. Anca üstüne tuğla atarsın :D Sahibi de dışarıda durduğunu bilmiyorsa sıkıntı çıkartabilir. Ama en çok rahatsızlığı dile getiren biziz. En üst katta da biziz. Bizim aracımız da aynı sokakta bir yerde olabiliyor. Bizden şüphelenirlerse iş bizim araca sıçrar uzar gider :/

  • ananiyimioguz  (07.11.20 17:37:35)