ios'tayken alınan app'i android'te kullanmak

merhaba, ios'tayken satın aldığım app'i android'te tekrar mı satın almak zorundayım?
forumlara baktım. 2015 yılındayken tekrar almak gerektiğine dair bir yanıt gördüm.
hala mı durum böyle? çok saçma değil mi bu?

app quizlet bu arada.

neden saçma olsun? market farklı. tekrar satın alman lazım.

  • jelly bear  (05.11.20 23:28:02)
yav migrostan aldığın bozuk yoğurdu şok'a iade edebiliyor musun? niye saçma olsun?

  • bohr atom modeli  (05.11.20 23:35:37)
App görünüş olarak benzer olabilir ama teknik olarak aynı app değil ki.

Yazılım dili farklı, test edilen cihaz farklı, yazılımcısına ödenen para farklı.

Android nispeten daha uygun. O zaman herkes androidten alsın iosta kullansın :)

Çok nadir belki satış politikası gereği bazı firmalar her platformda tek yerden satışı yeterli görebilir.
  • ananiyimioguz  (05.11.20 23:41:03)
uygulama sahibine mail atarsan yardimci olabilirler.

  • crucio  (05.11.20 23:43:45)
saçma çünkü ürünün bir yıllık aboneliğini bitirmemişim yani halihazırda kullanıyorum. kullandığım bir ürüne neden iki kere para vereyim? önce süresini tamamlarım sonra başka markete gider ödeme yapar yine alırım.

bir yıllık para vermişken ve o süre dolmamışken 2. kere ödeme yapmak mantıksız.

ayrıca web sitesine giriş yapıyorum. yani hesabım var. bu yüzden uygulamaya hangi işletim sisteminden bağlandığım sorun olmamalı.

neyse zaten ne kadar yazsam da faydası olmayacak tabii. benim böyle düşünmem maalesef durumu değiştirmeyecek :)

@bohr bozuk yoğurtla ne ilgisi var?
@crucio deneyeceğim, teşekürler.
  • a man alone  (05.11.20 23:57:42 ~ 06.11.20 00:05:06)
bir abonelik durumu varsa tekrar para vermenize gerek kalmayabilir destek'e mail atın benzer bir uygulamada tüm ios verilerimi android'e aktarmışlardı. ama mağazada ücretli bir uygulama ise satın almanız gerek tekrar. aboneliğinizin bir üye kaydı yok mu?

  • dr doofenshmirtz  (06.11.20 00:14:53)
quizlet uygulama olarak ücretsiz değil miydi zaten? ekstra ücretli paket falan satın almışsındır onda da yeni android uygulamadan giriş yapınca görebilirsin zaten sanırım

  • avatar is back  (06.11.20 00:18:34)
@dr kaydı vs var. plus sürümünü almıştım. normal şifre vs ile giriliyor. profilim var yani.
@avatar almanya'dan aldım. türkiye'de ücretsiz olabilir belki. kullanımı sınırlıydı.

  • a man alone  (06.11.20 00:28:57)
Hocam başta vermeniz gereken bilgiyi sonra vermişsiniz :) Cevap hayır, yeniden almak zorunda değilsiniz, çünkü ilgili bilgiler hesabınıza tanımlı, kullandığınız cihaza değil. Üyeliğiniz olmadan kullandığınız bir uygulama olsa (para verip alınan bir oyun vs. gibi) olmazdı ama üyeliğe para ödüyorsunuz, dolayısıyla o taşınır.

Eğer Android'de giriş yapınca premium özellikler gelmezse şirkete mail atın, çok büyük ihtimal yardımcı olurlar.
  • plutongezegendegilmi  (06.11.20 01:00:09)