Kaç dakika Plank yapabiliyorsunuz?

Selam Romalılar
Ne kadar süredir yapıyorsunuz ve ne kadar yapabiliyorsunuz?

Teşekkürler

Yalancıyı şey yapmıyorlar ya. 2 dk ile açık artırmayı açıyorum :))

  • stewie  (02.11.20 23:27:41)
Covid başladığından beri evde ayı gibi yatıyorum şu an 30sn bile yapamayabilirim. En formda zamanımda 1.5 dakika yapabiliyordum.

  • mg3929  (02.11.20 23:34:31)
duyuruyu görünce denedim.

55-60 saniye arası bir şey oldu. obezim ve markete gitmek dışında bir fiziksel aktivitem yok. sarhoşum ayrıca şu an.

eğer kötüyse sebep zaten ortada. "sktir lan o kadar nasıl yaptın obez ve sarhoşken" derseniz 26 yaşındayım, 20 yaşımdan sonra obez oldum, o zamana kadar aktif olarak spor yapıyordum çocukluğumdan beri. arz ederim.
  • der meister  (02.11.20 23:35:39)
1dk x 3 yarım denge topuyla.

Dirsekler üstünde hareketsiz durulanı 2dk x 3 ama bu anlamsız bir hareket olduğu için yapmayalı çok oldu.
  • catch the arrow  (02.11.20 23:39:01)
Neden dirsekler üzerinde olan hareket anlamsız açıklarmısınız?

  • spacevan  (02.11.20 23:41:06)
Başlığı görünce kronometre ile yaptım. 1,5 dakika. Kadınım.

  • ruhen hastayim ben  (03.11.20 00:03:32)
2.5 dakika haftada 3-4 kez spor yapiyorum son 4-5 senedir.

  • tezek  (03.11.20 08:42:48)
dün gece 1dk 6 saniye yaptım

şu dirsek olayına bir açıklık bekliyoruz yalnız, ben de merak ettim. internette hep öyle gösteriyorlar, yanlış mı yapıyoruz?
  • not sure if serious  (03.11.20 10:44:40)
Yanlış yapıyorsunuz demiyorum ama hiçbir katkısı olmadığına inanıyorum. Plank’ı bir stabilite egzersizi olarak görüyorum. Vücudun uzantılarında hareket olmadan bunu sağlayamazsın. O yüzden öyle boş boş dirseklerin üzerinde durmak ancak enduransı geliştirir. Benim öyle bir hedefim yok. Core kısmım sağlam olsun ki ağırlıkla yapılan hareketlerim düzgün olsun, sakatlık riskim düşük olsun diyorum.

Yine de siz bildiğiniz gibi yapın. Benim kendi edindiğim bilgilerden derlediğim fikir böyle olsun. Uzmanlığım yok tavsiye vermem.
  • catch the arrow  (03.11.20 13:42:30)