İnternet alışverişlerinde satıcının oluşturduğu "mesafeli satış sözleşmesi"

Mi geçerli yoksa belli bir standardı var mı bu işin? Çünkü satıcının oluşturduğu mesafeli satış sözleşmesinde iade ile ilgili detaylar eksik.

Tam olarak şu şekilde;

İADE VE İPTAL ŞARTLARI

İADE:

100% müşteri memnuniyeti amaçlayan xxxxxx, kendi tarafından kaynaklanan hataları hemen telafi eder. Ve ürünün yenisini yaparak alıcıya gönderir.

İade edilecek ürünler için şu adımlar takip edilir.

1- Şikayet sahibinin iddiası sipariş detayları bölümünden dikkatlice incelenir.
2- Gerekirse şikayet sahibinden hatalı olduğu iddia ettiği yerin veya ürünün fotoğrafı istenir.
3- Üründe xxxxxx’tan kaynaklanan herhangi bir hata var ise, hatalı ürün istenir ve hemen yenisi hazırlanarak bedelsiz olarak yollanır.

Tarafımızdan yapılan bir hatada ödeme iadesi yapılmaz. Ürünün yenisi ve doğrusu bedelsiz olarak yapılır ve size tekrar gönderilir.

Ben aldığım ürünü beğenmezsem iade edemiyorum satıcının sözleşmesine göre. Ama bildiğim kadarıyla internet üzerinden yapılan alışverişlerde koşulsuz şartsız 14 gün iade hakkı var.

Satıcı sözleşmeyi neye dayanarak bu şekilde yapmış olabilir?

Sözleşmeler kanuna aykırı olamaz.

Düşerse diye yazmış işte öyle. Sorun yaşarsanız uğraştırır yani.
  • elorelia  (29.10.20 21:24:53)