elleriniz için hangi dezenfektanı kullanıyorsunuz?

Eczacıbaşı Maratem yüzde 70 alkol içeriyormuş. Tüm obsesifliğimle dedim ki "Olmuşken şöyle yüzde 80-90 alkol olsun içinde."

Var mı bildiğiniz yüzde 80-90 alkollü dezenfektan?

Alkol oranının yüksek olması sadece ellerine zarar verir, daha fazla alkol daha hijyenik diye bir kural yok, sabunla bile elimine edilebilen bir şey neticede bu virüs. Ellerini düşünüyorsan daha cilt dostu ürünlere yönel derim.

  • Avoiding The Puddle  (29.10.20 10:19:42)
rebul lavanda kolonya. su sabun..

  • sutlu nescafe  (29.10.20 10:32:07)
avoiding the puddle+1
dezenfektan pek kullanmıyorum, kullandığımın da markasını unuttum şimdi.

sürekli elimi yıkıyorum, gerekirse kolonya kullanıyorum.
  • blatta hiberna  (29.10.20 10:34:51 ~ 13:01:30)
Blatta hiberna +1

Maratemi biz üretiyoruz o yüzden adım başı her yerde, tüm masalarda var. Herkes çok memnun ama benim nefesimi tıkıyor kokusu ve ellerimde egzama oldu. (Ama normalde de cildim hassas zaten)

Dezenfektan kullanacağım zaman bunu kullanıyorum. Kokusu hoş bile denebilir, ellerime de zarar vermiyor. www.hepsiburada.com
  • irene  (29.10.20 10:43:48)
Promast el dezenfektani. Deodorantli ve el kremi nemlendiricili.

  • fempusay  (29.10.20 11:16:36)
Kendim yapıyorum

  • purplee  (29.10.20 11:29:08)
Bebak'tan memnun kaldım ben de ama sadece dışarıdayken ve ellerimi yıkama şansım yoksa kullanıyorum.

  • gmzo  (29.10.20 11:30:49)
hic bir dezenfektan su ve sabunun verdigi temizlik hissini vermiyor, ama disaridayken mecburen kullaniyoruz, ben nilco kullaniyorum, memnunum. isletmelerin kapilarina koyduklarini da kullanmiyorum onlara da guvenemiyorum, suyla karistirmis olabilirler ya da hijyenik doldurulmamis olabilir diye dusunuyorum

www.hepsiburada.com
  • exlibris  (29.10.20 11:36:18)
Avoiding the puddle +1. Yeterli alkol derecesinde olmasi yeterli cunku alkol ayni zamanda deriye de zarar veriyor. Zaten kolonya kullaniminin gittikce azalmasinin sebebi buydu hatirlarsaniz.

  • dunal  (29.10.20 11:53:36)
Maratem

  • 1837837  (29.10.20 12:17:51)
www.hepsiburada.com

şunu taşıyorum. %70 alkol, gerçekten vodka gibi hahah. Ellerime bi zarar vermedi ama kişiden kişiye değişiyor, kiminin elleri soyulmuş falan. Ben dışarıdayken günde 3-4 kez bununla ovuşturuyorum sanırım.
  • nhk ni youkosu  (29.10.20 15:57:21)
Alkollü dezenfektan için %70 optimum orandır. Daha yükseğe çıkınca dezenfekte edici özelliğini kaybetmeye başlar.

  • Haldamir  (29.10.20 17:47:19)