Üniversitede anti-depresan kullanan oldu mu

Son olaylarla zaten izole olan hayatımız daha da karardı...
stresi minimize edip derslere odaklanmaniza yardımcı oldu mu tecrübeleriniz neler ?

dersler en son umrumda olan seydi. olumlu etkisi oldu. olumsuz dusuncelerim ve stresim azaldi. odaklanmama yardimci olmadi, o amacla almadim. intihar etmeyeyim diye verdi doktor. etmedim de :)

  • batlegolas  (28.10.20 22:01:37)
batlegolas +1.

olumsuz düşünceler ve stres azalınca insan daha rahat istediği şeyi yapıyor. dolayısıyla ders çalışmak istersen daha rahat çalışıyorsun. bende de olumlu etkisi oldu.
  • mrtkp1234  (28.10.20 22:12:26)
Okul uzadığı için çok kaygılıydım, kaygıdan stresten sürekli aynı sayfayı okuyup okuyup anlamıyodum. Kafamın içindeki sesler yüzünden kitaba odaklanamıyodum. Bi süre sonra uykum geliyordu beyin yoruluyo tabi onca sesten.
Doktor selectra verdi, ne yemek ihtiyacım kaldı ne uyku. Sesler sustu. Ben de okuduğumu anlayarak, acıkmayarak ve uyumayarak güzelce ders çalıştım.

Başka bir arkadaşım ritalin kullanarak mezun olmuştu, çok iyi odaklanıyorum beynimin kapasitesi iki katına çıkıyor diyordu ama ben kullanmadım bilemiyorum, ağır bi ilaçmış.
  • megalomaniac  (29.10.20 04:17:20)