şunu amerika'dan nasıl getirtebilirim(casusluk içerir)

amerika'da yaşayan arkadaşım burada bulamadığım bir parfümün minicik tester'ını bana yollayacak ama nasıl yapacak?

kozmetiğin uluslararası kargosu yasak, bizim gümrükten girmiyor diye biliyorum. o yüzden şu minik şişenin göze batmadan ülkeye girişini planlamamız gerekiyor dostlar. başka bişeyin içine gizlenebilir mi? atıyorum, bir matara yollasa bana, içine bantal yapıştırsa? x-ray'den geçiyor mu her kargo?
ya da kitap diye düşündük ama kitabın neresine? içini oyup oraya koysa çok casusca ve eğlenceli olur ama yine de x-ray'e girer mi?

yaratıcı casusluk yöntemlerinizi bekliyorum!

eksiup.com

Fanteziye gerek yok, dönecek bir arkadaşına rica etsin, tanıdığının tanıdığı bile olabilir, efendi efendi bavulda gelsin. Hem daha ucuz bir taşıma yöntemi hem de terörist muamelesi gördürmez yoktan yere.

  • Deathrow  (27.10.20 22:01:03)
@deathrow, o ihtimal olsa fanteziye girmeyeceğiz zaten ama şu covid zamanında gelen giden yok yakında.

  • Bruce  (27.10.20 22:02:48)
birseyin icine gizlenen baska bir sey kabak gibi belli olur, birde uzerine suclu muamelesi gorursun, zaten bin tane foto/guvenlik tedbiri/teknolojisi bunun icin var, en guzeli yolcu beraberi, kabin gorevliisi ya da herhangi bir yolcu, baska sey dusunme

  • alttaraf  (27.10.20 22:07:01)
@alttaraf, kitabı da x-ray'den geçiriyorlar mı ki? dikkat çekmeyen şeyler de didik didik inceleniyor mu diyorsun...

  • Bruce  (27.10.20 22:10:13 ~ 22:10:34)
şöyle olmuyor mu?

www.amazon.com
  • engelbert humperdinck  (27.10.20 22:25:28)
@engelbert humperdinck, kozmetik ürünlerin bu şekilde girmesi yasak tr'ye; gümrükten geçmiyor bu şekilde verilen siparişler. x kişiden y kişiye giden kişisel kargo olarak, hmm bu neymiş bi bakalım demeyecekleri bir senaryo üzerinden duruyoruz o yüzden.

  • Bruce  (27.10.20 22:28:45)
O sekilde gizleyerek gecirmeye calisirsani kacakcilik olur. Cezasi cok agirdir, mantikli davranin. Her kargo xray girer

  • oscar  (27.10.20 22:28:55)
havalimani calisani olarak soyluyorum, hersey iki defa xrayden geciyor ve cook detayli bir goruntuleme yontemi var, gizlenmeye calisilan birsey adeta bagirir sekilde gorunur, ama ustunde olursa en cok " yasak oldugunu bilmiyordum, pardon" der gecersin

  • alttaraf  (27.10.20 22:52:09)
@Bruce casusluk diyorsan iki fikir.
1. "sandal kokulu hikayeler" kitabı basıp testerı üstüne döker. sonra onu hediye paketinde vakumlar gönderir, sen de gelince sıkarsın (swh)
2. ayakkabı parlatıcı sünger alır, içindeki hazneyi boşaltır oraya doldurur başka alakalı ıvır zıvır ayakkabı bağcığı kemer vb ile birlikte gönderir.
  • engelbert humperdinck  (27.10.20 22:56:11)
Bazen yaratıcılık düz olmaktır.bir kutuya ufak hediyeler koyun yanınada bunu atın sorunsuz gelir.kimse niye tester getirdin demez.

Ya da gondersin bulgaristana ben gelirken getiririm sana.
  • duptıs  (27.10.20 23:37:06)
İlaç gelebiliyor sanırım kargoyla. Şişesi önemli değilse gitsin iliadin gibi bir ilacın şişesine koysun kutusuyla birlikte yollasın.

  • sckxyss  (28.10.20 01:05:37)
İstanbul'daysanız bana bi mesaj atsanıza, yakında gelen var. Ayarlarız bence bi ufak tester şişesini.

  • kobuzchu kiz  (28.10.20 09:27:12)