Bodrum gerçekten güzel mi?

>>> Bu zamana kadar kısmet olmadı, gidemedim hiç Bodruma. Nasıl bir yer sizce? Havası, denizi güzel mi? Güzel deniz anlayışım sırf kum ve berrak deniz suyu olması. Bu beklenti mi karşılar mı?

Denize kıyısı olan yerlerden Marmaris,Ayvalık, Çesme,Urla ve Fethiye'yi gördüm. Fethiye çok masalsı geldi bana, doğasını, deniz suyunu çok sevdim. Özellikle Ölüdenizi baya begendim. Bodrum buralardan farklı mı? İnsanları nasıl? Seveni çok fazla anladığım kadarıyla.

parası olana güzel
merkezde kalıp, denize dolmuşla gidiyorsan çirkin
torbada, turgutreiste, türkbükünde denize 0 butik otelde kalıyorsan güzel
bu sebeple ben de bodruma 30 umdan sonra gitmeye başladım.
öyle otellerde kalınca çok güzel evet
  • summatinyourteeth  (27.10.20 22:22:27)
Bodrum güzelden ziyade çeşit çeşit zevke hitap eden bir yer. Bilmeden, plan yapmadan gidersen merkezde gereksiz bir pansiyonda kalıp müthiş hayal kırıklığına uğrarsın.

  • roket adam  (27.10.20 23:06:43)
Denize bedava girebilme ihtimali cok cok dusuk. Hele de toplu tasimaya bagliysaniz.

Kendi sezlongu, plaji olan otelde kalmasak denize ancak belediyenin oradan filan girerdik cunku her yer ozel mulk, site, otel ya da beach club. Biz arabaya atlayip saga sola, haritada oyle gordugumuz koylara gitmeyi cok severiz ama bodrum’da “kim gider buraya bu kadsr yol gidip” denilen her yer ozel mulk. Giremiyorsunuz bile.
Hatta sey bir tane adam koca koya villa yapmis. Koskoca koyda sadece adamin evi var. bedava girilecek yerler var, mesela gumusluk sahilde 10-20m2 bir alanda hele de sezondaysa milletle ustuste denize girilir, ya da torba’da filan belediyenin yeri var.
yoksa kici kirik oteller bile sezlonga kisi basi min 70-90tl konsumasyon istiyorlar. Bu arada eylul sonu bu bahsettigim, sezonda filan da degil yani.
Ha yapacak cok sey var, cok restoran, cok bar, cok cafe... sikilinmaz ama denize prensip olarak para vermeyi reddeden biriyseniz cok zor.
  • kuehles blondes  (28.10.20 10:46:04)
Çeşme’nin havası çok güzel, bunaltıcı değil. Soğuk deniz sevenler için Alaçatı çok güzel, ama son zamanlarda 1 milyondan fazla insan geldiğinden içine edildi. Fethiye’nin mükemmel bir doğal güzelliği var bence, ben de çok beğenmiştim. Kafamdaki algı Bodrum bunlara bin basar gibi olduğundan, büyük beklentiyle gittiğim için aşırı beğenmedim Bodrum’u. Çeşme’nin daha büyük hali gibi geldi gözüme. Çeşme mi Bodrum mu güzel karar veremedim açıkçası. Denizi çeşmeden daha sıcak, havası çok boğucu değil, çeşmeden oldukça büyük bir yer. Güzel bir otelde kalacaksanız, arabayla rahatlıkla gezebilecekseniz gidilmeli, merkezinde çok bir şey yok. Ben Türkbükü’nde kaldım, gerçekten güzeldi.

  • Hazelelif18  (28.10.20 12:56:04)
Bodrum bence tam bir beton yigini.Kesinlikle gidilesi bir yer degil benim gozumde.

  • turkuaz  (28.10.20 14:37:33)