"Işıklar yanıyor" ne demek?

aym hakiminin bu deyişinin darbeyle ne alakası var? ben "bakın hala çalışıyoruz." anladım. geçmişte ışıklar yanıyor diyen biri darbe mi yapmıştı? kod mu bu?

Fetöcüler nurcuydu galiba, nur=isik, isiklar yaniyosa “biz hala burdayiz” demek gibi bir sey olabilir. Ilk cikarim yanlissa tabi tum cevap gume gidiyor

  • kuehles blondes  (23.10.20 19:27:35)
Fetö ile alakası yok. Ordunun darbe yapma ihtimalinin görüldüğü zamanlarda (28 şubat gibi) gazeteciler "genelkurmay'ın ışıkları sabaha kadar yandı" ifadesini kullanırmış, hani ordu rahatsız, bir hazırlık yapıyor gibisinden.

  • firez  (23.10.20 19:35:57 ~ 19:36:45)
firez+1
turkiye siyasi tarihinde bu tabir "geldik geliyoruz" anlamina gelir ordu acisindan, genelde de gelmislerdir..

  • alttaraf  (23.10.20 19:50:47)
Ay cok yanlis gelmisim, mobilden cikinca bu cevabi ve oncekini sileyim. (Ya da bir mod gorurse ikisini de silebilir mi?)

  • kuehles blondes  (23.10.20 19:52:39)
o gece ankaranın kurtulusu imis ve ankaradaki tüm kamu kurumlarının isiklari yanarmis, aym başkanı ona gönderme yapiyor, ama böyle güzel pas verince gole cevirmekte gecikmiyorlar, vay siz darbe yapmak istiyorsunuz diyerek.

  • proteus  (23.10.20 19:56:32)
proteus, bu pas degil, bu kendi kalene penaltidan daha sacma bi hareket..
turkiye siyasi tarihini %1 bilen bir universite ogrencisi bile ki bahsettigimiz AYM uyesi, yazdiginin ne anlama geldigini ya da gelebilecegini bilir, cok yanlis bir twetti ve kullanildi tabiiki

  • alttaraf  (23.10.20 20:16:52)
32.gün'de bahsedilmiş
youtu.be

  • oksijensiznefes  (23.10.20 21:16:36 ~ 21:17:39)
  • exlibris  (23.10.20 21:17:38)