Corona için işyeriniz nasıl önlemler aldı?

Bizim şirket maske, eldiven,dezenfektanı eksik etmedi başından beri. Evden çalışma imkanı da verildi. Çalışanlara test yapıldı
Ama adı bilinen bir şirket içeride vaka varken bile evden çalışma imkanı sunmamış.
Sizin için alınan önlemler neler?

Sizin şirketteki önlemler ile aynı. Ayrıca ofiste fiziksel olarak çalışanların %50'si bulunabiliyor en fazla, yani her gün birileri evden çalışıyor. İki haftada bir rotasyon yapıyoruz. Bir de plaza olmasına rağmen camlar artık hep açık havalandırmak için.

  • fotrsapka  (22.10.20 20:08:29)
Marttan beri full evden çalışıyorum. Gitmek isteyenler için ofis yarı kapasiteyle açık, ama zorunluluk yok. ben sadece 1 gün gittim marttan beri.

Gidenler için maske takmak zorunlu. Adım başı dezenfektanlar vs. var. İnsanlar aynı anda girerse kalabalık olabileceği için mutfağa girip kendine çay kahve yapmak yasak, görevliden istemek zorundasın ne istiyorsan.
  • king lizard  (22.10.20 20:09:47 ~ 20:10:08)
Evden çalışıyoruz, en iyi tedbir bu zaten.

Ofise giriş-çıkışlar kısıtlı önceden bildirmek durumundasın. Dezenfektanlar her yerde tabi.
  • Lethe  (22.10.20 20:14:18)
Her sabah 5 adetlik birer paket maske veriyorlar.
Dezenfektanı kendimiz lab'da yapıyoruz zaten.
Masa başı çalışanlar evden çalışıyor. Böylece biz amelespora servis ve yemekhanelerde kalabalık yapmıyorlar.
Bir vaka veya şüpheli olursa onun çalıştığı alanları dezenfekte ediyorlar. Tüm çalışma alanları haftada bir fln dezenfekte ediliyor. Servisler, yemekhane, kantin her gün dezenfekte ediliyor.
Şüpheli kişilere karantina uygulaması var ama şüphe tamamen subjektif.

Ama,
Belirti gösterip test yaptırıp pozitif çıkan kişinin aynı ortamda yan yana çalıştığı kişilere, "maskesiz yakın temas yok" diye karantina uygulamıyorlar, onlar işe geliyor (çünkü iş yürümez).
  • pati  (22.10.20 20:14:47)
ofise izinsiz gitmek yasak herkes evden çalışıyor

  • nahtoderfahrung  (22.10.20 20:23:44)
şimdilik 2020 sonuna kadar evdeyiz, izinsiz ofise gitmek yasak.

  • do you remember me  (22.10.20 20:26:18)
Bizim şirket temmuzda geri döndü ofise. Şimdi dönüşümlü yaptı vaka çıkınca. Hepiniz evdeymişsiniz..

  • meraklitursucu  (22.10.20 20:28:04)
Hepimiz evde miymişiz???
Biz sürecin başından beri her gün tam kadro işe gidiyoruz.

  • pati  (22.10.20 20:42:05)
Basinda komple evdeydik ama son bir aydir son onlemlerle beraber;
Iki gun evden, sonraki günler ofislerde %50 doluluk var ona göre home office planladik, yanyana oturulamaz capraz oturulabilir, giriste ates olcuyorsun, her yerde islak mendil ve dezenfektan var, sürekli maske takiyoruz. Aklima gelenler bunlar.

  • logisticsmanager  (22.10.20 20:47:15)
@pati sen hariç. Sizinkilerin ismini verde boykot edelim.

  • meraklitursucu  (22.10.20 20:56:52)
Daireye cam sil şişesinde kötü kokan bir sıvı koydular,
Islak mendil gibi bişeye lastik takarak maskemsi bişey dağıtıyorlar haftalık 5 adet.
Bina girişine ateş ölçer koydular.

Hepsi bu.
  • infernalcadre  (22.10.20 21:13:52)
mart ayından beri evdeyiz, dönüşün d si konuşulmuyo şirket çok memnun.

  • rayde  (22.10.20 21:44:20)
Genel Müdürlük olarak Evden çalışıyoruz. Ofiste işi olan gidiyor.

İstasyonlarda durumlar nasıl bilmiyorum. Covid olan personellerin olduğunu duydum.
  • put it in your appropriate place  (22.10.20 23:41:34)
beyaz yaka personel olarak evden çalışıyoruz, marttan beri fabrikaya hiç uğramadım.
şirkete dönmekle alakalı hiç bir şey yok, konusu dahi geçmiyor, muhtemelen aşı/tedavi bulunana kadar bu şekilde devam edeceğiz.

ofislerde zorunlu çalışması gereken personel izinle geliyor, önceden ik ya bildirip izin alıyorsun ona göre planlama yapılıyor,40 kişilik açık ofiste aynı anda max 15 kişi çalışabiliyor. Herkesin masası/koltuğu belli başkasını kullanmak yasak.

Fabrika ana giriş kapısına termal kamera kondu, tek tek herkesin ateşi ölçülüyor.
Servisler ve yemekhane 50% kapasite kullanılıyor, herkesin serviste ve yemekhanede oturduğu yer belli, başka bir yere oturamıyorsun. ayrıca hem yemekhanede hem ofiste masalara şeffaf pleksiglas separatörler kondu.

Ayrıca standart adım başı dezenfenktan var her yerde ve maske kullanımı zorunlu.

Gıda fabrikası olduğu için zaten önceden de buna çok benzer önlemler vardı, mesela bazı üretim bölümlerine girmeden önce duş alman şart, üretim alanına girerken özel tulum çizme bone ve maske zorunlu,bunlar koronadan bağımsız olarak hep mecburiydi.
  • zikardo  (23.10.20 03:12:55)
Dönüşümlü çalışma (full geri dönülsün diye çalışma başlamıştı, vakalar artıp içeriden de hasta çıkınca patronlar sakinleşti neyse ki), tuvaletlerde dezenfektan var. Devletin maske desteği 1 defalık oldu, sonrasında "kendiniz alın biz mi alacağız onu da" dendi. Hastalananlar, karantinada olanlar var, kendi imkanlarıyla test yapacak yer aradılar, bazılarına devlet test yapmadı, işyeri de pek bulaşmıyor ek organizasyon işine.

  • Sulfoxaflor  (23.10.20 07:27:35)
Normalde ofiste 50 kisiye kadar olabiliyor, bu sayi 15 ile sinirlandirildi. Giriste bir QR kod var, scan ediyorsun eger icerde max. sayiya ulasilmis ise giremezsin diyor. Eger icerde sayi asilmamis ise seni bir forma yonlendiriyor orada hastalik belirtisinin olmadigini isaretleyip adini yaziyorsun, sonra iceri giriyorsun. Kapilar hep kitli, manyetik kart ile girildigi icin devamli kim icerde kontrol ediliyor. Isin bitince de cikarken tekrar QR kodu scan edip ciktim diyorsun. Disardan yabanci birinin iceri girmesi yasak, gelen paketler disari birakiliyor.

Ofisin ici dezenfektan dolu, her kosede bir tane var. Mutfagi kullanmak yasak gibi dolaplar bosaltildi, mikrodalga kapatildi, sadece kendi bardagina kahve/cay doldurup icebilirsin.

Birinde eger belirti var ise test olana kadar ofise gelmesi yasak. Pozitif cikarsa 2 hafta evden cikmasi yasak. Test sonucu cikanan kadar o kisinin masasi dezenfekte ediliyor.

Masanda otururken maske takmana gerek yok ama ofis icinde dolasiyorsan maske zorunlu. Yerlere oklar yerlestirdiler ofis icinde gezinirken onlari takip etmen gerek.

Not: Kanada
  • cooperr  (23.10.20 07:44:14)