yurtdışı eğitim şirketleri

selamlar.
geçen gün bir arkadaşım bu şirketlerden biriyle abd'ye master'a kaydoldu. o önerince sitede en fazla 5 dk geçirdim ve şu an instagram hesabım bu tarz sitelerin reklamıyla dolu.

mesela Irlanda'da dil eğitimi 25 hafta 2450 euro,
Londra'da 24 hafta 2375 sterlin,
vancouver'da 12 hafta 2880 canada doları gibi garip fiyatları var.

hiç haberim yoktu böyle bir piyasadan. mümkün mü böyle bir şey? garip biraz da.

İnsan kaçacakcılığıyla ne ilgisi var?

Bu ülkeler eğitime kabul edilen insanlara burs veriyor. Eğer eğitimini bitirirsen sana nitelikli bir adam gözüyle bakıp 1 sene iş arama hakkı tanıyor. O arada iş bulursan ülkeye katma değer oluşturduğun için kalmana müsaade ediyor. Yoksa evine dönüyorsun.
  • anten  (21.10.20 11:11:50)
o fiyatlar müşteri çekmek için verilen en dandik okulların fiyatları, ofislerine gidince bak bu okul daha iyi diyerek seni daha pahalı seçeneklere yönlendiriyorlar. Ayrıca vize alırken de dandik okullar sıkıntı oluyor, çünkü bunlar genelde apartman dairesinde tabela okul tabir edilen dandik kurslar, vize görevlisi de bu durumu biliyor ve genelde vize başvurusu olumsuz sonuçlanıyor. Ayrıca sonradan sana söylenen bir sürü ek masraf çıkıyor, herhangi bir sözleşme imzalamadan önce tek tek sormak lazım nereye ne harcanağını, sözleşme imzalanana kadar bahsetmiyorlar sonra habire bir para isteme durumu oluyor ek ıvır zıvır masraf adı altında.

Kısaca o fiyatlara kanma, onlar reklam
  • zikardo  (21.10.20 11:47:29)