Dubai mi İzmir mi? (

Selam arkadaşlar,

ben de bir şehir/maaş kıyaslamasıyla karşınızdayım.

25.000TL İzmir mi?
7.000USD Dubai mi?

Her ikisinde de özel sağlık sigortası ve şirket aracı ayrıca sunuluyor.

Dubai tabiki :) hem maaş iyi hem sıcak memleket (kışın), hem de değişik dünya insanları görmüş olursunuz.

  • dakota  (20.10.20 11:40:47)
araplara burada katlanamiyorkan orada membaa'sina gitmek bilemedim. izmir'de issiz kalirdim gene gitmezdim dubai'ye. biraz onyargiliyim maalesef.

  • buenosdias  (20.10.20 11:45:19)
eğer netse 25k aed dubai için yeterli. kiralar da nazaran düştü zaten. ayda 3.000 usd rahatlıkla kenara atabilirsin (okula gidecek çocuk vs. yoksa).

ki bu da tr'de yapabileceğin birikimden çok daha fazlası demek oluyor.

yani dubai'de hem steril bir hayat yaşarsın hem de tr'de yapabileceğinden kat be kat fazla birikim yaparsın.

oyum sana dubai.
  • brkylmz  (20.10.20 11:47:00)
7k usd çok. Gönlüm 25k izmir olsa da 7k usd dubai seçerim sanırım, 2-3 sene dişimi sıkıp dönünce İzmir'de bar açarım :(

  • materyalist imam  (20.10.20 11:59:44)
Dubai'ye gitmedim ama sıcak dışında bir sıkıntısı yok diyorlar. Ordan teklif alsam hiç düşünmem 3-4 seneliğine gider para biriktirir dönerim şahsen.

  • synesthesia  (20.10.20 12:01:00)
kesinlikle dubai.

  • nolmus yani  (20.10.20 12:11:34)
para öncelikse dubai. kültür, güvenlik, huzur istiyorsan yine dubai. her halükarda dubai.

  • avatar is back  (20.10.20 12:12:49)
Kısıtlı süre için Dubai, sürekli kalacaksan İzmir.

  • burfak  (20.10.20 12:18:52)
Gençsen, bekarsan, özellikle çocuğun yoksa dubai denenebilir. Ancak çocuk faktörü varsa eğitim masrafları vs inanılmaz olabilir.

  • roket adam  (20.10.20 12:26:43)
açılın dubai'ye iş yapıyorum.

korkunç plastik bir yer, uzun sürelerde baygınlık verir. yediğin içtiğin her şey dondurucuda dünyanın bi ucundan gelir, hiç bir şey tazesi kadar lezzetli olmaz.

sosyal hayat desen bir garip.

ama uluslararası sulara açılayım, 1 sene sonra oradan başka yere zıplarım dersen şahane bir seçenek.

soruların olursa mesaj at, konuşuruz.
  • fever  (20.10.20 12:54:10)
Her şey para değil bu hayata bir kere geliyorsun. Dubai aylarca, senelerce yaşanabilecek bir yer değil defalarca iş için de tatil için de gittim. Ayrıca bütün arkadaşlarından ailenden uzakta oluyorsun pandemi gibi süreçlerde sınırlar da kapanınca uzun bir süre görüşememe, bir ihtiyaçları veya sağlık sorunları olduğunda onların yanında olamama riskini de düşün.

  • iwasbornonamountainside  (20.10.20 13:04:58)
tüm cevaplar için teşekkürler, ama ben hali hazırda Dubai'deyim acaba bu paraya dönüş yapılır mı sorusu bu.

  • zurt  (20.10.20 13:12:47)
borcun harcın yoksa dön abi izmire. 25k liraya türkiyede izmir harici bir şehir vs 7k usd dubai desen dubai derdim ama izmirde 25k maaşla yaşamak dünyada cenneti yaşamak. bu arada pilot falan mısın zurt ?

  • ismim ibrahim  (20.10.20 13:37:18)
7bin dolara dubaide ne olursun bilmem ama 25bine izmirde kral olursun. mavişehir bostanlı da kafana göre takılırsın. arap görmek pek çekici gelmedi.

  • mikahakkinen  (20.10.20 16:22:28)
7K yani 25 bin dirhem dubai için yüksek bir maaş değil. En kötü 1+1 eve zaten senede 60-70bin dirhem vereceksin. Ailen varsa daha da fazla, çocuk varsa özel okullar pahalı. 4-5 bin mutfak giderin olur. Çok dışarı çıkmazsan güzel para biriktirirsin tabi.

  • spankenstein  (20.10.20 17:12:38)