1 hafta once gördüğüm arkadasim corona olmuş, ne yapmalı?

Gectigimiz pazartesi görüştük en son. Ilk persembe gunu rahatsizlanip yaptirdi negatif çıktı daha sonra da pazar gunu yaptirdi ve bu sefer pozitif cıktı. 1 hafta daha kendimi izole edecegim. Bende hic bir sorun yok ama tedirgin oldum, test yaptirmali miyim yoksa evde izoleyle bu bir haftayi bitirmeli miyim?
Teşekkürler

İzoleyle bu haftayı bitirmen daha mantıklı. Hastaneye teste gidip kendini riske atma bence de, belirtin olursa gidersin.

  • roket adam  (19.10.20 11:37:30)
bence test yaptırmayın şimdilik çünkü yaptırırsanız eğer yoksa 14 gün evden çıkamazsınız o yüzden semptom olursa test yaptırmanız daha iyi olur.

  • matilda  (19.10.20 11:42:35)
gecmis olsun,

test yapmiyorlar hemen, o yuzden kendini izole etmeye devam et, bir belirti yoksa zaten test yapmazlar, iyi beslenmeye calis bu arada
  • exlibris  (19.10.20 12:12:53)
izole ol, evde başkalarıyla yaşıyorsan onlara da temas etme. iyi beslen, mümkünse D vitamini takviyesi al.

hastalığı ağır geçirenlerin neredeyse tamamında D vit eksikliği olduğu belgelendi.

magnezyum ve çinko takviyesi de alabilirsin, bağışıklığına çok yardımcı olur.

7 gün sonunda belirti göstermiyorsan, çok sosyalleşmeden ve maskeyle izolasyonu sonlandırabilirsin.
  • fever  (19.10.20 12:30:08)
Böyle bitir. Ve bir ay içinde böbreklerini baktır, kardiyolaga eko yaptır ve bacaklarına renkli dopller işte. Bu hastalığı atlatanlarda bacak ve kalp damar pıhtılaşmasu ve böbrek sorunları hızlıca gelişebiliyor

  • deer hunter  (19.10.20 12:37:40)
Teşekkürler herkese, evde izole kalmaya devam edeceğim. Bu arada ayni evde kaldığı annesine de test yapmamışlar,belirti gösterirseniz yaparız demişler. Sanırım bana hic yapmazlar yani. Evde kalip, iyi beslenmeye çalışacağım.

  • livaist  (19.10.20 12:52:50)
Bazı özel hastaneler 200 TL civarı bir paraya test yapıyor.

En güzeli buluşmalarda vs. kendiniz dahil herkesi covid'li kabul edip biraz mesafeli davranmak.

Geçmiş olsun. Bir şey olsa, şimdiye kendini gösterirdi. Çok endişelenmeyin...

.
  • kartallar yuksek ucar  (19.10.20 13:24:54)