google drive ve korsan dosyalar

merhaba.
dosyalarımı google drive hesabıma yedekliyorum. Dursun lazım olur dediğim bi yığın korsan kitap var. Bu sorun olabilir mi acaba? Drive kullanıp da bu tip korsan yedeklemeler yapan varsa çok iyi olur.

2 yıl önce youtube profil fotoğrafımı erotik bi görsel yapmış ve anında youtube'dan ban yemiştim hala hesabım kapalı. O yüzden sordum, ne olur ne olmaz.

Tam olarak bu dediğin durumdan ötürü tüm google hesabı kapanan insanlar olduğunu okumuştum reddit'te. Bence mutlaka başka bir yere daha yedek al. Google'ın ne yapacağı belli olmuyor.

Edit: şu başlıktan ibret almıştım news.ycombinator.com
  • roket adam  (13.10.20 01:48:05 ~ 12:01:00)
sorun olmaz, roket adam'ın yazığı şey tam olarak doğru değil çünkü dediği gibi "Tam olarak bu dediğin durumdan ötürü" kapanmadı insanların hesabı, paylaşıma açıp public olarak linkleri paylaştıkları için kapandı.

yani o dosyaları paylaşıma açmadığın sürece hiçbir şey olmaz. google sadece paylaşıma açılmış dosyalarda müdahale ediyor. senin sorundan böyle bir amacın olmadığını varsayıyorum o yüzden hiçbir şey olmaz.

ha yine de içim rahat etsin dersen bulut servislerine verileri önce şifreleyip sonra gönderen araçlar mevcut, böylece google bilemez gönderdiğin dosyanın içeriğini. ben bunun için rclone kullanıyorum. şuraya 2 tutorial bırakayım bu konuyla ilgili:

www.section.io
szymonkrajewski.pl
  • rotten head  (13.10.20 02:13:11 ~ 02:14:08)
dosya isimlerinden dolayı hesabın işaretlenebilir, şifreli arşiv olarak yedekle.

  • nahtoderfahrung  (13.10.20 09:42:46)
korsan kitapları, dosyaları yandexde sakla kimse sana karışmaz. fazla trafik olmadığı sürece paylaşsam bile birşey olmuyor. benim 2 tane yandex diskimde 50+50 toplam 100gb korsan kitap var yıllardır sorunsuz duruyor.

google drive içinde kalır paylaşmazsan gene sorun çıkmaz.
  • orpheus  (13.10.20 18:12:42)