Yatırımlarımdan ne kadar kazanıp kaybettiğimi görebileceğim uygulama

Merhaba,

Diyelim ki birikimlerimi altın, dolar, gümüş, BIST hissesi, NASDAQ hissesi, NYSE hissesi alarak değerlendirdim.

İstiyorum ki ben tek bir çizelgede o anda yatırımlarımdan kaç para kazanmışım veya kaç para kaybetmişim göreyim.

Finanscepte uygulaması var fakat yabancı borsalar onda yok sanırım.

Sadece yatırımımın o günkü fiyatını görmek istemiyorum ama, aldığım günle kıyaslayıp artıdaysam yeşil renkle bana ne kadar artıdayım göstersin, eksideysem kırmızı renkle ne kadar eksideyim göstersin istiyorum.

Kendim excelde tablo mu yapayım? Daha kısa bir yolu var mı?

Teşekkürler.

Ben şu an sadece hisse alıp sattığım için YKB'nin yatırım dünyam uygulamasını kullanıyorum. Zaten yatırımlarım da orda. Ama dolar, NASDAQ, altın vs. işin içine girince hepsini bir yerden gösteren bir araç var mı bilmiyorum.

Daha önce ben bi excel yapmıştım. Koşullu biçimlendirme vs. ile artıdaysam yeşil, eksideysem tabii ki kırmızı olarak gösteriyordu. Bence en temizi excel. Hatta gaza gelip işbankasından dolar ve euro verilerini makro ile otomatik çekiyordum. bi butona atadım makroyu, butona basınca anlık kazanç kayıp, günlük kazanç kayıp vs. hepsini otomatik hesaplayıp kaydediyordu.
  • himmet dayi  (08.10.20 18:59:47)
finanscepte iyiydi ama yabancı hisseleri bilmiyorum

  • jelly bear  (08.10.20 19:00:40)
Blockfolio var kriptoparaları takip ettiğim ama hisseler var mı bilmiyorum

  • sta  (08.10.20 19:21:30)
investing.com da portföy oluşturmayı denediniz mi?

  • vincenzo  (09.10.20 00:21:19)
@vincenzo denedim ama orada sadece hissenin değişimini gösteriyor, benim aldığım değeriyle karşılaştırmıyor maalesef.

@biseysorcaktim çok teşekkürler ama simply wall’da türk ve yabancı hisseler var da altın, gümüş vs. yok sanırım.
  • someonewalksalone  (09.10.20 22:21:46)