Yazıcılar hakkında (wifi ve bluetooth)

Şoyle bi yazici buldum: www.teknosa.com

Hem wifi'yi, hem bluetooth'u var. Ben hangisiyle telefonumdan yaziciya dosya gonderebiliyorum, bluetooth ile mi? Wifi ne işe yariyor peki?

Ben bu yaziciyi salona koysam, sadece oradaki fişe takarak, odamdaki bilgisayarsan cikti alabilirim degil mi (odada yer yok da)?

1- İki bağlantı tipi de yazdırma için kullanılabilir.
2- Alabilirsiniz.
3- Bu yazıcı özelinde ise tavsiye etmem yazıcıyı. Baskı maliyetleri kartuşlu yazıcılarda oldukça yüksek. Brother hl-1112 gibi wifili bir mono lazer ya da tanklı mürekkepli bir yazıcının baskı maliyeti daha düşük olacaktır.
  • armagan abanuz  (08.10.20 02:54:34)
Bu yazıcı ağır çöp. Sakın alma.

  • westblack  (08.10.20 08:59:10)
maliyetini bilmem ama evimde bu yazıcı var bende ve memnunum. pandemi döneminde şirkete aldırdım. çok yakışıklı alet. özellikle tarama fonksiyonu çok iyi. kartuşu çabuk bitiyor ve pahalı ama şirket karşıladığından benim için sorun yok. wifi fonksiyonu çok iyi. tavsiye ederim. hp uygulaması telefondan da tarama yapıyor. o da çok güzel bir özellik.

  • stewie  (08.10.20 09:25:55)
@westblack: neden cop peki?

  • ahm1  (08.10.20 11:44:32)
Saniyede 10 sayfa falan çıkarır. Kartuş 100 lira civarı. Doldurması problem. 50 sayfa dayanmaz kartuş. 2 hafta kullanmasın kurur. Boşuna para verirsin yani.

Al bir HP lazer yazıci 2. El geç. Chipsiz olması önemli. Muadil toner 40 lira. Doldurtmasi 15 lira. 1 tonerle 1000 kusur sayfa çıktı alırsın hem. Saniyede 36 sayfa falan basabilirsin ayrıca.

edit: saniye değil dakika olacak.
Bu yüzden çöp. Bim'de falan çok satıldı bunlardan. Alan herkes pişman. Çok pahalıya geliyor maalesef.
  • westblack  (08.10.20 19:06:47 ~ 09.10.20 09:54:17)
Çalışma döngüsü (aylık, A4) 1000 Ay/Sayfa

Boyle yaziyor bir de. Bu ne demek?

"1000 sayfa/ay" mi demek istemisler acaba? Ayda 1000 sayfa cikti alabilirsin mi diyorlar?
  • ahm1  (08.10.20 19:38:28)
Abi durumu yaşamasam sana zaten al geç derim. Bu yazıcı hayatta ayda 1000 sayfa çıkarmaz aynı kartuşla. Sahibinden de 750-800 bandında wifili lazer yazıcılar var. Onlara bak. Geçen ay 2 tane aldım ben onlardan. Çünkü bu inkjet yazıcılar gerçekten çok kötü. Çok üzer seni.

  • westblack  (09.10.20 08:42:53)