bulaşık makinam bozuldu yeni mi alsam, tamir mi ettirsem?

Ariston marka bir makinam vardı 4 yıllık. bozuldu. Ariston TR'den çıktığı için Vestel'e devretmiş servisi.

Vestelden geldiler 800 lira masraf çıktı. Gelen adam Ariston çok fena, ilerde de sorun çıkarabilir parçası da böyle pahalı dedi. Bence sıfır al dedi.

Sıfır alsam alacağım makina 2100 tl civarı. 3 sene de garantisi olacak.

Sizce ne yapsam. Finansal olarak alabilirim ama zorlar yani. Ne yapsam karar veremedim...

Tanıdık, yetkili servis olmayan tamirciye danış. O da aynı fiyatı verirse düşünürsünüz. Bizim buzdolabı tamirine 800 lira fiyat çektiler, 150 liraya tanıdık tamirciye yaptırdık. Bir de bulaşık makinesi su boşaltmıyordu, servis gelip 600 lira istedi, beyni değişecek falan dedi. Sonra farkettim ki borusu bükülmüş.

  • prole  (02.10.20 18:27:51)
@Prole +1

O modelin kronik bir arızası yoksa, basit bir şey olabilir ve belki de kolayca çözülür. 4 yıllık makinayı pat diye gözden çıkarmayın. Güvenilir ve yetkili servis olmayan başka birine sorun.
  • fever  (02.10.20 18:29:47)
İnternetten arızayı araştır başka tamirciye bak. 4 senelik ariston o kadar büyük arıza vermemiştir bence de

  • westblack  (02.10.20 18:31:21)
bobinajcı bir iş yerine git onun önerdiği usta gelsin daha ucuza halledersin.

  • mikahakkinen  (02.10.20 21:22:50)