Elinizde fırsat olsa hangi mesleği yapmak isterdiniz?

Mevcut mesleğinizle birlikte yazarsanız daha iyi olur.

Uluslararası ilişkiler mezunu işsizim - Köpek eğitmeni olmak isterdim.

Mühendisim.

Doktor olmak isterdim.
  • himmet dayi  (26.09.20 20:23:10)
çok iyi maddi imkanım olsa. para kazanmak gibi bir derdim olmasa.

dünyanın en düz stabil işini yapmak isterdim. müzede bekçilik vs.
  • duyurukullanıcısı  (26.09.20 20:27:12)
Değişmezdi

  • paramolacak  (26.09.20 20:32:05)
@paramolacak mesleği de belirtebilir misiniz?

  • havadakarada  (26.09.20 20:37:53)
Ingilizce ogretmeni - arkeolog ya da astrofizikçi olmak isterdim.

  • yollarbenibekler  (26.09.20 20:39:52)
Sivil Toplum Kuruluşunda Çalışıyorum @havadakarada

  • paramolacak  (26.09.20 20:43:37)
Pdr > Tercümanlık

  • coca cola  (26.09.20 20:49:43)
Jeofizik müh işsiz > profesyonel sörfçü

  • freebird5406_2  (26.09.20 20:50:05)
Matematik öğretmeniyim, film eleştirmeni olmak isterdim.

  • epistemic_regress  (26.09.20 20:53:40)
Son zamanlarda kendim için düşündüğüm alternatif meslekler şunlardı:

Youtuberlik
Stand up komedyenligi
Aşçılık
Yetişkin film oyunculuğu

Hiçbirine yeteneğim yok, depresyondayım sadece.
  • epistemic_regress  (26.09.20 20:55:29)
Makinist, kondüktör ya da bunun gibi trenlerle ilgili bir iş yapmak isterdim.
Ya da marinalarda tekneler ile ilgili bir işte çalışmak isterdim.

Lan... Aslında bu istekler yapılamaz mı acaba...
  • burka  (26.09.20 20:56:59)
ben keşfedilmemiş bir basketbol yeteneği olduğuma inanıyorum.
Çok mütevaziyimdir. :D

profesyonel basketbolcu olmak isterdim sanırım.
  • AlsterWasser  (26.09.20 20:58:30)
Fotoğrafçıyım, müzisyen ya da ressam

  • olaylar olaylar  (26.09.20 21:20:27)
Orta büyüklükte bir atölyede tek başına veya bir yardımcım ile ahşap ustası olarak el yapımı mobilya üretmek..

  • jepa  (26.09.20 21:24:38)
Deli gibi para kazanan bi youtuber olmak isterdim.
Minimum efor maksimum para.
Harika!
  • Kittie  (26.09.20 21:31:51)
@yollarbenibekler ikinci öğretim arkeoloji okuyabilirsiniz. Mesleğinizi bırakmanıza da gerek yok. Kenarda durmuş olur.

@epistemic bir blog açıp veya varsa film eleştiri sitesi gibi bir şeye üye olup amatörce film elestirisi yapmaya başlayamaz mısınız? İşinizi de etkilemez.

@alsterwasser yaş çok mu geç üzerine gidip iyi çalışsanız? Daha sonra antrenör olup iyi oyuncular yetiştirmeye çalışırsınız mesela.

@eileengray antropoloji dalında daha sonra yine yüksek lisans yapıp o alanda devam edemez misiniz?

@jepa bu tamamen bir yerde yaşa başa bakmadan çırak olarak başlamaya kalmış bir şey muhtemelen.

@aloha hocam into the wild filmi geldi aklıma ama sizin daha güzelmiş teknoloji de var.
  • havadakarada  (26.09.20 22:09:52)
işinden nefret eden bir avukat olarak - üniversitede tarih hocası, water polo'cu, avrupada bir gençlik hosteli işletmecisi, sanat tarihçisi...

  • sanguine  (26.09.20 22:40:44)
işimi epey seviyorum. Ama işimi yapmasaydım serbest paraşütçü olmak isterdim. Eğitmeni. Muhtemelen hava kuvvetlerinde.

  • velvetmorning  (26.09.20 23:16:36)
Standart beyaz yakalıyım; şu ara moda fotoğrafçılığına sardım, güzel olurdu.
Müzik prodüksiyonuna sarmıştım bir ara ama o konuda çok yol kat etmem lazım ve azmim yok. İşi gücü bırakıp ona yoğunlaşmak güzel olurdu.

  • Bruce  (26.09.20 23:19:19)
tasarimciyim
deri veya ahsap urunleri yapardim, mevcut isim de zanaat sayilir ama bi nevi fiziksel olanini istiyorum iste. atolyede saatlerce ugrasmaca, puruzsuzlestirme, astar boya moya. keyifli geliyor. spor meslekten sayilir mi bilmiyorum ama sayiyorsan erken yaslarda baslamis bir eskrim sporcusu olmak isterdim hepsinden cok.

  • hjarteblod  (26.09.20 23:19:39 ~ 23:20:48)
Striptizci

  • heidi'nin dedesi  (26.09.20 23:45:01)
henüz göreve başlamamış tıp mezunuyum, belli bir zenginliği olan ve kafasına estikçe istediği gruplarla tura çıkan, istemediğinde yatan bir turizm rehberi olmak isterdim

Ya da avrupa'nın güzel bi ülkesinde uzun yıllar diplomatlık yapıp oradan türkiye'de siyasete atılmak da fena fikir değil dshhsd
  • nundu  (26.09.20 23:53:02)
İş analistiyim. Analitik olmayı ve işimi seviyorum ama sanatçı olmayı, yaratıcı işler yapmayı isterdim.

Pandemi olmasaydı bu yol için bir adım atmıştım ama eğitimim ileri tarihe alındı. Ben de pandemi var diye gitmeye korkacağım sanırım. Seneye artık.
  • jazzabel  (27.09.20 01:05:42)
Tedarik zincirinde çalışıyorum.
Matematiksel modelleme üzerine akademik kariyer yapmak isterdim, belki matematik belki endüstri mühendisliği üstünden. Üniversitede iki dönem falan ders danismanligi yapmıştım, bir kac kere ek ders vs yaptım orada ders anlatmak, yardım etmek cok hosuma gitmisti ki modellemenin de hastasiydim.

Bir de spor alanında akademik olarak calisip amerikan futbolu, rugby takimlarinda strength training koçu olmak da isterdim.
  • logisticsmanager  (27.09.20 02:19:54)
Yazılımcıyım.

Barmen olmak isterdim. Ama öyle zottiri zottiri kokteylleri sürekli istemeyin uğraştırmayın. Günde on tane falan yeter. Onun dışında barın arkasında oduncu göyneğimle bardak silmeli falan.

Şaka maka iş olmasa da hobi olarak yapıcam galiba ya. Mutfak sanatlarını böbrekle ödeme almaya ikna edebilirsem şahane olur.
  • Giovanni Pipitto  (27.09.20 09:45:46)
Psikologum işimi de seviyorum ama küçüklüğümden beri (kuzenler diye bir dizi vardı trtde, onu izlerdim) çiçekçi açmaya karşı ayrı bir hevesim vardır. Çeşit çeşit çiçeklerle dolu bir dükkan, aranjmanlar, arkada minik bir bahçe..

Çiçekci olmak isterim sanirim.
  • fraise  (27.09.20 10:38:35)
@sanguine ankara üniversitesi uzaktan eğitim fakültesinde sanat tarihi olması lazımdı. Bitirince yüksek lisans da yapabilir, işinizi etkilemeden başka bir kariyer de inşa edebilirsiniz.

@hjarteblod atölye ve eskrime hobi olarak başlayıp devam edebilirsiniz belki mesleğiniz dururken.

@nundu doktorluktan parayı toplayıp ara verdiğiniz zaman Ege'de tatil yaparken 2 sene turist rehberliği bölümü okuyabilirsiniz.
  • havadakarada  (27.09.20 13:10:06)
hocam sen de iyice "derdinizi yazin cozum bulalim" diyen adama dondun. "cok borcum var" diyen adama "sana para lazim." diyordu o da jsdkdjd elbette her yasta baslanabilir bu islere de, isin maddiyat, motivasyon, zaman, firsat maliyeti gibi konulari var iste malum.

  • hjarteblod  (27.09.20 13:36:00)
çocukluğuma gidip asker olmak isterdim. denizci olmak istemezdim. ya havacı ya da kara kuvvetleri. sivasın da batısına geçmek istemezdim.

  • blue eyes white dragon  (27.09.20 13:58:03)