Appen'in içe sinmeyen proje daveti

Merhaba arkadaşlar,

Appen'a kayıtlıydım ve başvurduğum birkaç proje vardı. Bugün bir transkripsiyon projesi için davet göndermişler. Ama hiç içime sinmedi. Çünkü söz konusu proje Appen China'ya ait ve projede çalışmak için bilgisayar ve telefona bir güvenlik uygulaması kurmamız gerekiyormuş. Fakat bu programı bilgisayardan kaldırmak için de low format atmak gerekiyormuş. Zaten buradan ne kadar sakıncalı bir şey olduğunu anladım ve içime sinmedi. Ben sırf güvenmediğim için Epic Games'in ücretsiz dağıttığı oyunları bile almıyorum.

Ama benim asıl endişelendiğim bu uygulamayla çok fena data mining yapmaları. Siz ne düşünüyorsunuz değmez değil mi? Saatine 4.6 dolares veriyorlar? Ne düşünüyorsunuz?

Güncelleme: Şansa bak, benim sorumun hemen altında da bir Appen sorusu var :D

bilgisayara sanal makina kurup ordan çalış

  • nahtoderfahrung  (25.09.20 19:26:04)
@ nahtoderfahrung Bu şekilde tüm risk sıfıra mı iniyor? Bir de proxy olarak algılanmaz değil mi? Appen böyle şeylere çok dikkat ediyor. Öneri için teşekkür ederim.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (25.09.20 20:16:40)
Sanal makina içinize sinmiyorsa ve de verdikleri ücrete değiyorsa, ikinci bir ssd düşünülebilir.

  • reactionic  (25.09.20 21:14:55)
@reactionic Projenin ne kadar süreceği, hacmi ile ilgili bilgi verilmediği için ne kadar kazanabileceğimi bilmiyorum. O yüzden yeni bir SSD almaya değip değmeyeceği konusunda bir fikrim yok.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (25.09.20 22:16:13)