lazer epilasyonda yanma

bu nasıl olabiliyor?
www.hurriyet.com.tr

ihmal mi var ya da neye dikkat etmek gerekir böyle bişey olmaması için?
lazer epilasyonda böyle bir risk mi var?

Beni de yaktılar birkaç sefer hem de. Hatta sonuncuda kadına işlem öncesinde konuşurken "acı eşiğim yüksek o nedenle çok canım yanmıyor işlemden sonra yandığımı farkettiğim oldu" dedim (çünkü gerçekten acıyı farketmediğimden dolayı bunlar yüksek seviye çalıştırıp beni 1-2 sefer minör düzeyde yakmışlardı) , sonra işleme devam ederken yanmaya başlayınca "canım yanıyor" dedim ve durmadığı yetmez gibi "ay hani yüksekti" diye güldü. 1 hafta sonra yanıklar oluştuğunda aradım söyledim "ben normalden üst seviyede çalıştırmıştım ondandır" dedi. Özel hastanede yaptırdım bu arada bunu.

Neyse özetle, eline her aleti alan kendini epilasyon uzmanı sanıyor. Cilt ten analizi yapılması lazım. Ona göre ayarlanması lazım. Biraz çabuk sonuç versin diye dalmalarından biraz da cehaletlerinden oluyor bu sonuç.
  • lcha  (25.09.20 14:53:17 ~ 28.09.20 12:14:27)
ben de kulaklarım için yaptırmayı düşünüyordum ama bunu okuyunca korktum.

  • yetkili birine benzeyen abi  (25.09.20 17:09:22)
Yüksek atış yaparlarsa yanık olasılığı var tabi, keko gibi hemen bitsin diye benim acı eşiğim yüksek canım acımaz dersen yakarlar. Hele de bilmeyen birine denk gelirsen kalıcı hasar bile bırakırlar. Burda önemli olan orta seviye ile uzun ve düzenli seanslarda gitmek. Yoksa öyle 3 seans gideyim yüksek derecede atarlar hemen bitsin diye bi dünya yok. Sarışınım, 4 yıldır düzenli gidiyorum. Bitmeye yakın ama bitmedi. Yani uzun bir süreç. Maddi olarak hazır değilseniz boşuna başlamayın çünkü ara verince tüm eski işlemlerin etkisi zamanla geçiyor.

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (25.09.20 17:52:38)
Evet böyle bir risk var, benim de bacağımda meydana geldi ilk atışta normalden farklı oldugunu fark edip durdurdum ve zaten orası yandı. hala da izi duruyor. çok çok çok emin oldugunuz bir yere iyi araştırarak gidin.

  • penceredengorunenmorbina  (25.09.20 21:59:59)
Bizzat yandım. Hafif iz var. Üstelik yıllarcaa gittiğim yerdi. Makinenin bakım noksanından oldu sanıyorum ki

  • photo85  (25.09.20 22:38:32)