yavru kirpi nereye bildirilmeli?

oturduğum binanın bahçesinde iki gecedir yavru bir kirpi fıldır fıldır dolanıyor. biraz baktık ama annesini falan da göremedik. istanbul'da yaşıyorum. belediye falan ilgilenir mi acaba?

p.s.: bahçe dememe bakmayın. binalar arasında ufakça yeşilliği olan bi yerden bahsediyorum. kirpinin yolu buraya nasıl düştü hiç anlamadım.

Hiçbir yere bildirmenize gerek yok. Askerlik yaptığım kışlada çok kirpi vardı. Kirpiler gündüz çıkmaz. Gece çıkar. Annesi de o çevrededir. Kirpiler bahçede yaşayabilir.

  • dissendium  (22.09.20 21:26:49)
Bilge Karasunun Korkusuz Kirpiye Ovgu diye bi hikayesi vardi, orada yolunun oraya nasil düştüğü anlatılıyor biraz.

  • aks-i endaz  (22.09.20 21:43:26)
bahçenin etrafı duvarlarla çevrili ve yaşaması için çok kısıtlı bir alan gibime geldi.

  • isveperver  (22.09.20 21:44:23)
@aks-i endaz

muhteşemsiniz. hemen bakıcam :)
  • isveperver  (22.09.20 21:45:23)
Yavru varsa annesi o civardadır. Kedi maması falan koyun. Garipler katur kutur yesinler.

  • ycaycayca  (22.09.20 22:03:56)
Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Kirpiler ne yazık ki şehir yaşamına uyum sağladılar. Bizim bahçemizde de var 2 tane, yıllardır takılıyorlar burada.

  • buff  (22.09.20 23:30:41)
Muhtemelen yakim civarda kedi maması kokusu almistir ona gelmistir.Ama cok urkeklerdir.Yoksa şayet şu kedi mamasına bayılırlar.Bizimde kadrolu kirpimiz var tosun gibi masallah.

  • hayvansever  (23.09.20 01:22:53)