Sözlükte hakaret yüzünden uçurulma

var mı? yani özel mesaj yoluyla değil, açık açık entry girerek size hakaret eden biri şikayet sonucu uçurulur mu? cevap olumluysa ortalama kaç kere açık açık şahsınıza küfür yemeniz lazım küfür edenin uçurulması için? özellikle belirtmek gerekir mi şikayet ederken "sevgili mod, bak bu şahıs bilmem kaçıncı defa bana küfür/hakaret ediyor, hani keyfiniz yerinde ve sizin için de uygunsa uçursanız ya" diye?

son olarak toplum olarak mı rezil/dengesiz vaziyetteyiz yoksa sözlük, afedersiniz, çok mu bozdu?

Entry silinir, moderasyon tarihcesine bagli ucup ucmamasi.

  • baldur2  (22.09.20 03:30:47)
Mesela tam plarak nesine bağlı moderasyon tarihçesinin? 8 - 9 tane silinen entey yetmiyor benim gördüğüm kadarıyla. Kaç olması lazım diye o yüzden soruyorum.

Kim ulan bu moderasyon tarihçesi?
  • issiz karga  (22.09.20 03:43:16)
1 tane silinen entry ile ucurulmaz mesela. Asiri nefret soylemi kullanmistir direkt ucurulur. Degisiyo yani, 5 tanesi entry'si silinen ucurulur diye bir kural yok.

  • baldur2  (22.09.20 03:58:12)
O soru viraz ironi amaçlıydı aslında baldur, karşı taraf hakaret davası açmadığı sürece isrediğimiz kadar küfür ve hakaret edeviliyoruz gibi bir surum var ortada. Nefret söylemi olmadıkça tabi. Sözlük yönetimimiz bu konuda diğer konuların aksine çok hassas çünkü.

  • issiz karga  (22.09.20 04:36:38)
bana hakaret edildi, şikayet ettim, ben uçuruldum

  • monicapp  (22.09.20 10:28:19)
benim nickaltıma biri döşedi, hiç tanımam etmem, konuşmuşluğum yok. beni tanımıyor, hislerini yazmış.

şikayet ettim, hiçbir bok yapmadılar.
  • janderzel zartanyan  (22.09.20 11:18:52)
bu yazarlar arası küfürleşme yüzünden sözlüğün uçurduğu bir zaman vardı ama kanzuk öncesiydi.

şimdi birisi size küfür ediyorsa savcılığa vermeniz lazım. benim avukatım bu işten çok memnun mesela. durduk yerde para kazanıyor. avukatın mesaj yazdığını anladıklarında kıvırmaları çok eğlenceli oluyor ama daha kimseyi affetmedim. herkes yaptığının bilincinde olacak. sözlük ip adresi vs konusunda çok yardımcı oluyor bu arada onu merak etmeyin.
  • ozdek  (22.09.20 11:43:08)
Ben sovenleri sikayet ettim hicbir sey olmadi, ama ben cevap vermedigim halde iki hafta lanetlendim.

Sozluk ulkenin aynasi olmus.
  • Avoiding The Puddle  (22.09.20 13:28:52)
ekşide bir kırılma noktası var 2013 öncesi ve sonrası diye, 2013ten eski yazarlığınız varsa moderasyon tarihçesinde biraz esnek davranabiliyorlar ama 2013 sonrası yazarları genelde direk uçuruyolar. kaynak yok başıma gelenlerden yola çıkarak uydurdum

  • nahtoderfahrung  (22.09.20 14:17:44 ~ 14:18:13)