Dekolteye bakmamaya çalışmak?

Ekşi'de de uzun uzun tartışılmış ama yaşadığım olay üzerinden hasbihal edelim istedim.

Geçenlerde bankada işim vardı, gayet güzel bir hanımefendinin önündeki sandalyeye oturdum ve sırasıyla şunlar geçti aklımdan:

-meme mi lan o?
-memintolar da tombiktoymuş.
-bakıyorum galiba ya, dur abazan gibi bakmayayım başka yere odaklanayım
-böyle de çok kastım galiba kadın bu halimden rahatsız olacak şimdi
-Hı?, evet, evet limiti 5000 liraya çekelim. (memeler aşağıda ne yapıyordur acaba, o derin çizgi... Bakmıyoruz aslanım, şhhh, birazdan çıkmış olacaksın..)

İşim uzun sürmedi de bir an evvel attım kendimi dışarı, bu zihinsel mücadeleden kurtuldum ve bildiğiniz rahatlamış hissettim. Şimdi burada bir problem var bana kalırsa çünkü memelere maruz kaldığımı düşünüyorum ve alt tarafı basit bir banka işleminde böyle olmamalı bence.

Kadına da hiç fettan falan diyemeyiz, baya bildiğin masum bir güzelliği olan, gayet doğal, kibar bir hanımefendiydi. Diyemezsin ki memelerin açılmış birader gözümüz kayıyor, kapat şunu. Ne haddime? E ben de dekolteye zevkle bakacak biri değilim, içimden geçse bile gururuma yediremem. Mevzu sadece benle de kalmıyor. Kısacası olayın içinde çirkinlik, kötülük yok bana kalırsa ama var bir sıkıntı.

Ne yapmalı bu sıkıntıyı çözmek için?

Orta nokta.
Ayı gibi bakılmaz ama güzelse de hafif bakılır.
Görmek için fırsat yaratılmak ama önüne geldiyse gözü kaçırma zahmetine girilmez.
Bunlari kabullenip hareket edersen pek sıkıntı olmaz.
  • kisa  (20.09.20 12:16:52)
Gözlerine geniş açı yeteneği kazandırmalısın ve kadının gözlerine bakarken aslında göz ucuyla dekolteye bakmayı öğrenmelisin :)

  • kaptan memo  (20.09.20 12:19:00)
anadoludan istanbul'a her geldiğimde kendimi günahlar şehrinde gibi hissediyorum 1-2 gün sonra her şey normalleşiyor. meme konusu da bence öyle, normal hayatta az karşılaşıldığı için bir anda önüne çıkınca erkek kişisi lan ne oluyor diyor. o yüzden yapacak bir şey yok bence.

  • aziz dostum jack  (20.09.20 12:20:05)
Bir kadın olarak güzel meme ve popoya ben de bakıyorum imrenerek. Benim de elimde değil. Bazen kadınlar da erkeklerdeki uygunsuz durumlara bakıyor, gözü takılıyor. Yapacak bir şey yok galiba. Çözümü olan söylesin.

  • gelmeistemem  (20.09.20 13:18:22)
Her şey +1

Haha öğreneceksin young padawan.

Meme önemli abi. Bunun içgüdüsel bir şey olduğunu düşünüyorum.

Göğüs dekoltesine bakmamayı başarabilme skilli bir erkeğin skill ağacında en olmazsa olmazlardan biridir.

Pozitif etkisi olduğu da doğru bu arada. Göz temasını bozma, konuya odaklan, dahil ol soru sor falan işte öyle durumda. Çünkü erkek beyni nihayetinde. Pasif dinleme modundayken tek odak meme oluyor.
  • Giovanni Pipitto  (20.09.20 14:46:12)
Mevzu ben değilim arkadaşlar, olması gereken doğru tavır ne onu düşünüyorum.

  • Piukh  (20.09.20 15:01:08)
ben bakıyorum hoşuma giderse. açana bakarım arkadaş. net

  • dafuq  (20.09.20 15:06:08)
ben bakmiyorum bakmadan da yapabiliyorum dogrudan sol gozunun icine bakarim hep. gecen bir yerde okudum megerse sol gozune bakmak seninle sevismek istiyorum demekmis.
kas yaparken goz cikariyormusum..

  • turbo sadık  (20.09.20 15:10:16)
önce şunu bırakayım

imgyukle.com

alışma meselesi bence. yoksa istediğin kadar zorla olmaz. ülke ne zaman 80'ler 90'lardaki gibi çıplaklığın sıradan olduğu günlere döner o zaman gözler kaymaz.
  • heidi'nin dedesi  (20.09.20 15:51:36)
Ben de şunu bırakayım;

2.bp.blogspot.com

Göz teması, göze uzun süre baktıysanız arada küpeye filan odaklanın, elinizdeki evrağa bi bakıp geri göze odaklanın, telefona bakıp geri göze odaklanın.

Yani göz teması kurarken arada gözü dinlendirmek için başka noktalara bakıp geri gelin.

Ya da raad olun ve bakın, ne var bunda ya aslında çok normal. Bİr masaya her renk şekerleme koyup da çocuğa "bakma onlara, çevir kafanı" demek gibi bir şey bu. Hiç adil değil hanımlar.
  • John Bloor  (21.09.20 11:44:51)