Doğum haritası hakkındaki düşünceniz nedir?

Son zamanlarda özellikle sosyal medyada astrologlar kişilerin doğum haritalarına bakarak geçmişlerini ve geleceklerini yorumluyorlarmış. Hatta bir astorloğun 2021 mart ayına kadar randevuları dolmuş. Randevu ücreti de 400 küsür liradan aşlıyormuş. Galiba oldukça fazla ilgi görüyor. Yakın çevremde ilgilenen olmadığı için buraya sormak istedim. Doğum haritası hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Bana biraz fal baktırmak gibi geldi. Ayrıntı vermeden, gelişi güzel genellemelerle yorum yaptıklarını düşünüyorum.

dünya 4,5 milyar, evren 13.5 milyar yaşında. ve evren genişliyor. bizim milkway de öyle.
ya da başka bir deyişle 8.5 milyar insanız şu dünyada. 12 ay var. her burca denk gelen 800 milyon insan.
bin yıl önce yıldızların yerleri de farklı konumlardaydı. yarın da öyle olacak.
o şarlatanlara söyle, ben hepsinin xxx:HNDOCÇTKMLYŞX
son söz. doğum haritanız bi işe yaramaz. "coğrafya kaderdir"
  • ankara06  (19.09.20 20:57:48)
linç gelecek şimdi :D

  • rose parks  (19.09.20 21:00:55)
buna inanan,ciddiye alan kişileri ciddiye alamıyorum

  • basond  (19.09.20 21:05:49)
Herkes ekmeginin pesinde, o yuzden pek kizamiyorum da ama aslinda bildigin dolandiricilik.

Ekleme: Dolandiricilik olmasinin yaninda 677 numarali kanuna gore suc (kanun maddesi: www.mevzuat.gov.tr). Bunun ustune eger vergisini odemiyorsa duble suc.
  • crown  (19.09.20 21:31:08 ~ 21:34:41)
Burçlara, ritüellere ihtiyaç duyanlar bana manipüle edilebilecek zayıf insanlar olarak geliyor. Parayla ders veren ve yorumlayanlara helal olsun diyorum. Silkelenmek isteyeni silkeleyeceksin.

Çalıştığım yerde herkes inanıyor. Az çok bilgi sahibiyim ben de meraktan çok baktım. Haritalarda zaten çok fazla bilgi var. Yok güneş burcu yok ay burcu yok hangi evde ne ne konumda vs illa bazı bilgiler uyuyor ama bu bilimsel olmadığını değiştirmez. 100 tane bilgiden zaten 10-15 tanesi tutar her türlü. Beni inandırmak için çok çabaladılar böyle sonra cahil ilan edildim lol.
  • jazzabel  (19.09.20 21:31:21)
Zamanında çalıştığım bir tv kanalında, bir astrolog hanım program yapıyordu.

Bana da doğum haritamı çıkarıp epey detaylı bakmıştı.

Nokta atış yapmasa da, şu tarihte bu olacak vs diye, genel hatlarıyla gayet de doğru anlatmıştı her şeyi.

Mesela eğitim hayatında çok fazla gelgitler görünüyor demişti. O yıl babam iflas edince, özel üni öğrencisi ben epey zor zamanlar yaşamıştım.

Kariyer hayatım için de aynısını söylemişti. Çok işe girip çıktım.

Sağlık için mesela gayet seyrinde demişti, soğuk algınlığım dışında hiç hastalık yaşamadım.

Hatırladıklarım bunlar.

Bence makul ama 400 lira vermeye değer mi, değmez. Çok inanıp, aşırı hayatınızı buna göre yönlendirmiyorsanız gerek yok.

Bir de herkes doğru okuyamıyor. Orada da iyi birini seçmeniz gerek.
  • makarnacanavari  (19.09.20 21:44:27)
buna inanan, ciddiye alan kişileri ciddiye alamıyorum +1

evrimagaci.org
  • kobuzchu kiz  (19.09.20 22:12:40)
Bir bitmedi burç muhabbetiydi, doğum haritasıydı vs. vs.

Bu işlere bu kadar fazla inanan olduğunu görünce çok hayret ediyorum. Bir de ciddi ciddi burç muhabbeti yapmıyorlar mı.
  • ahm1  (19.09.20 22:16:55 ~ 22:17:05)
Zaten astroloji muhabbeti yapan insandan uzaklaşırım, bir de bu işlere para veriyorsa (fal falan da dahil) tarikatlara para verenlerden, akp'ye oy verenlerden, telefon dolandırıcılarına para verenlerden, komunistlerden, düz dünyacılardan, no vaxçılardan vs... bir farkı yok benim için.

  • mirafiori  (19.09.20 23:37:28 ~ 23:38:40)
Şu corona döneminde bir astroloğun 2021 mart ayına kadar bütün randevularının dolu olduğuna inanmak astroloji'ye inanmaktan daha kötü.

  • ihanet kac kisilik  (19.09.20 23:42:31)
Hicbir sey dusunmuyorum. Buna inanan arkadaslarim, yilin belli aylarinin gelmesinden korkar duruma dusuyorlar. Koca koca, diplomali, doktorali insanlarin bunlarin pesinden kosmasi beni korkutuyor.

Dogum haritasidir, astrolojidir bunlar hakkinda hicbir sey dusunmuyorum. Dusunup, bos yere vaktimi almasini istemem.
  • buf-e kür  (19.09.20 23:58:52 ~ 23:59:26)
Yalandir.

  • karlmarx  (20.09.20 00:10:01)