Coin olayı

Selamlar,aklımda iki coin var. İkisinden alım yapıp,iki üç yıl takip etmicem. Bu durumda uzun vadeli olarak nereden alsam uygun olur? Coin işlerinde en güvenilir site hangisi?Paribu ve binance'dan almıştım bir ara.

Uzun vadede patlamayacak,coinlerimin sağlam durabilceği bir yer arayısındayım. Bu dediğim süre içerisinde takip,alım-satım olmayacak.

Uzun vadede patlamayacaginin garantisi yok hicbir borsanin, bu yuzden borsadan aldiklarinizi kendi cuzdaniniza cekin. borsada durmasinin riski disinda bir getirisi yok zaten. erc-20 tokenlarsa mew uzeridnden paper wallet yapin gecin.

  • ehti  (18.09.20 11:23:33)
2-3 sene takip etmeyeceksen kendi cüzdanına atman şart. ideal olanı koinin kendi cüzdanına atmandır.

  • malheiros  (18.09.20 11:30:17)
Site değil kendi cüzdanın. Yüklü bir miktarsa ledger nano s al hatta.

Fakat private key veya 12/24 kelimeyi çok iyi sakla. Birkaç farklı kağıda yaz birini ailene bırak vs. Borsa "ay şifremi unuttum kaybettim"ciler için iyi. Kendi cüzdanında priv.keyi kaybettiğin anda o parayı da unutursun.
  • nhk ni youkosu  (18.09.20 11:56:45)
Crypto’nun 2-3 yil al unutluk olgun bir piyasa olmadigini dusunuyorum. Uzun vade en garanti btc olabilir ama eth bile 1500 dolardan 100 dolarlari gordu. Hodl vs gibi narrative’lerin 2016lardan kalma romantik tavsiyeler oldugunu dusunuyorum kisacasi. Oncelikle bunu belirteyim.

İkinci olarak hicbir borsanin yuzde yuz guvenli olmadigini belirtmek gerek. Daha guvenli olanlardan bahsedebiliriz o nedenle, bana kalirsa binance digerlerine kiyasla daha guvenilir ama al sat yapmayacaksam oradan alip ledger donanim cuzdanima atmayi tercih ediyorum. Tavsiyem de ayni yonde olur, alacaginiz miktar yuksekse ledger kullanin. Ayrica yerli borsalarda uzun sure para tutmanizi onermem.
  • gibicibicis  (18.09.20 12:14:22)
Uzun uzun sebeplerini anlatmayacağım, tek diyeceğim şu: 2017 sonlarında "abi keşke bitcoin alsaymışız" diyenler 2022 civarında yine aynı hikayeyi anlatmaya başlayacaklar.

Soruna cevap, hiçbir borsa %100 güvenli değildir ancak ben güven sorunu yaşamadım açıkçası tercih ettiğim Türk borsasında. Prensip gereği kendi cüzdanıma çekiyorum. Güvenli-sağlam adres soğuk cüzdanlardır.
  • Lethe  (18.09.20 13:12:04)