İş Bankası Vadeli Döviz Faiz Oranı

Öncelikle belirteyim faizdir, bankacılıktır vs pek anlamam.

Fazla olmayan bir miktardaki dolarımı vadeli hesapta tutuyorum. Aylık faiz geliyor. Fakat faiz oranı sadece %0.05. Bu oran normal midir?

Başka bankaların oranları daha yüksek. Google'dan bi araştır. Yüksek oran veren var ama dolar zaten kendi başına gittiği için TL'ye göre faiz oranları zaten çok düşük.

  • himmet dayi  (18.09.20 10:19:13)
Normal. Ekonomik gerceklerden bagimsiz faiz haramdir kafasi ile yonetiliyoruz.

  • neverletyougodown  (18.09.20 10:21:11)
Sağolun, cevaplar için. Daha iki yıl öncesine kadar %1 faiz veriyorlardı. şimdi 0.05 olması gerçekten rezalet.

  • azazel13  (18.09.20 10:24:19)
dolar faizi hep dusuktu zaten. ben simdiye kadar en fazla yuzde 3 gordum sanirim

www.qnbfinansbank.enpara.com

enpara'da yuzde 0.5
  • foster  (18.09.20 10:24:46)
bi suredir boyle, dunyada da durum farkli degil. negatif faizler falan konusuluyor bati ulkelerinde. hem dolar tutayim hem de yuksek faiz alayim dersen binance ya da bazi defi projelerinin usd'ye bagli stable coinlerine bakabilirsin.
onlarin faizleri baya yuksek, ve tabii ki riskli.

www.binance.com
  • ehti  (18.09.20 11:30:14)
Burganbank dijital den 2.75 alıyorum. İşbank kusura bakma ama babaanne bankasıdır.

  • Mistyimage  (18.09.20 12:08:16)
@ Mistyimage kardes seninki epey uzun bir vade sanirim, kac sene once verdiler o orani sana? Belli ki senelerdir hic bozmamissin o vadeyi?

  • neverletyougodown  (18.09.20 16:53:00)
@neverletyougodown aylık yeni vade. Bu oranın altına hiç düşmedi. www.burgan.com.tr

  • Mistyimage  (18.09.20 17:08:26)