Ürgüp Göreme tatili için en iyi zaman

Ne zaman? Havası vs bakımından.

Balona binecekseniz rüzgarın ve yağışın olmadığı dönemler, yani yaz ayları ama yazın gezmek için pek uygun değil çünkü sıcak hava ve açık mekan hep.

Balon istemiyorsanız bahar ayları, havaların orta halli olduğu zamanlar.
  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (18.09.20 09:56:17)
Orasi icin her mevsim guzel bence ama dogru yaz ortasi acik hava muzeleri zorlar insani, ben haziran basinda ve ocak ortasinda bulundum o civarlarda, ikisi de cok iyi idi, haziran basinda sabah ve aksam cok serin oluyordu, gun icinde gunes biraz zorlasa da idare ediliyordu, balona da o zaman bindim, gayet zevkli idi. Ocak ortasında gittigimde stabil bir soguk vardı, siki giyinince gayet rahat gezilebiliyordu hatta rehberimiz kesinlikle yazdan daha rahat oldugunu söylemişti havanin.

Hava disinda kalabalık seviyesi de geziyi etkiler, siz nasil ortamlari sevdiginize gore karar verin bence zamana, kisin hep daha bos olacaktir, ben yazin gittiğimde ramazana denk geliyodu ve bu durum tiklim tikis kalabaligi engellemisti, benim isime geldi ama kimileri, burasi cok bos, hiç aktivite yok diye sikilabilir.
  •   (18.09.20 10:14:30)