Deadlift alternatifi?

Sorum fitness gurularına. Bildiğim kadarıyla deadlift hareketinin yerine geçecek bir muadili yok ama belki vardır da ben bilmiyorumdur. Belimdeki sorun nedeniyle yapamıyorum bu güzel hareketi. Aynı veya en azından yakın işleve sahip olan bir hareket var mı?

Belindeki sorunun ne olduğunu bilmeden cevap vermek zor. Deadlift posterior chain üzerindeki her kası çalıştırıyor. Bunlar için spesifik egzersizler yapabilirsin. Hyperextension, hip thrust, glute kickback gibi bir dolu alternatif var.

  • arnold schwarzeneger  (16.09.20 17:05:11)
Belimde ileri seviye olmayan fıtık var Arnold. Ama sadece bu hareketi yaptığımda ağrıyor.

  • ozgurluk savascisi  (16.09.20 17:07:28)
Senin yerinde olsam ağırlıksız hyperextension ve statik duruşlarla beldeki erektör kasları güçlendirip, daha sonra çok hafif ağırlıklarla deadlifte başlardım. Ama konunun medikal bir tarafı da olduğundan uzaktan tavsiye vermek doğru olmaz. Ondan söylediğim deadlift öncesi hazırlığa rağmen hala hafif ağrı varsa deadlifte girişme. Düzenli olarak kalça kaslarını esnet bir de.

  • arnold schwarzeneger  (16.09.20 17:21:03)
Bele daha az yük bindiren ağırlık merkezini tüm vücuda ortak dağıtan Trap-Hex Bar Deadlift'i deneyebilirsin ama yok o da olmaz dersen hyperextension tek çözüm gibi.

  • angelus  (16.09.20 17:27:45)
Dumbbell dead lift daha kolay. Onun disinda iyi salonlarda sirt ve omuz icin 4-5 ayri noktayi ayni anda calistiran tam ismini bilmedigim bir alet var. Bacak icinde 2. Bir alet var capraz yatarak press yapilan. Ha deadlift in yerine gecer mi bence gecer, bunun otesi bu yemekte sarmisak degil sarmisak tozu kullanilmis kesinlikle kabul edilemez demek gibi birsey.

  • bluewhale  (16.09.20 17:58:22)
Olmazsa öyle yapayım. Teşekkürler üstadlar.

  • ozgurluk savascisi  (16.09.20 22:50:07)