D. Trump ve Covid-19

Salgın dünyaya yayıldı beri bu adamın her sözü sürekli tepki topluyor, lakin salgın başladığından bu yana söylemleri son derece haklı ve nokta atışıydı.

mesela;

"Buna bence Çin virüsü demeliyiz" dedi ki dibine kadar haklı.

"DSÖ ile ABD'nin ilişkilerini askıya alma kararı aldım" dedi ki DSÖ'nün bu salgının başlangıcında ne haltlar yediğini ve sorumsuz davrandığını herkes biliyor.

"Herkese 2'şer bin dolar para verilecek" dedi, eleştirildi.

Bence şu Covid olayında en uygun şekilde ses getiren kendisi oldu fakat neden hâlâ kendisine bu kadar karşıt var anlamak güç.

Not: Republitard değilim.

çünkü dibine kadar kapitalist, çünkü ırkçı, çünkü gerici. erdoğancıysanız diyecek bir şeyim yok ama trump'a sempati duymak için akli dengesi bozuk falan olmak lazım.

bugün amerikan gettolarında herkes sıra sıra ölüyor. Türkiye'deki gibi değil, bazı sokaklardan onar onar cenaze çıkıyor.

beyaz ırkçıların da kafasını çin düşmanlığıyla meşgul edip, kitlesini konsolide ediyor.
  • patronaj1  (14.09.20 14:30:33)
Konuşmakla olmuyor. ABD şu an hala vaka ve ölüm sayılarında açık ara birinci.

  • himmet dayi  (14.09.20 15:29:58 ~ 15:30:07)
Saka mi bu? Adam kriz yonetimi degil algi yonetimi yapiyor cunku. Obama olsaydi batmis olmustuk, domuz gribinde Obamayi gorduk, diger ulkelerden daha iyiyiz, test sayisinda diger ulkeleri gectik falan surekli bir sidik yarisi. Oysa bize yuzlerce yil ne ogretildi ne asilandi hollywooddan, basindan, medyadan amerika dunyanin abisiydi, lideriydi, uzayli basar, meteor carpar Amerika dunya liderligini alir kurtarirdi bizi. Simdi o palavralari kendi milliyetcileri bile yemiyor:) Amerika'yi hepten icine kapali sadece kendini dusunen bir ulke olarak kral ciplak dedirtti butun dunyaya. Remdesivir ilacinda adam tum uretimi toptan kendi ulkesine satin aldi mesela. Hidroksiklorur koronaya iyi geliyor falan temmellenmemis cikislari var, siringayla lavabo acici enjekte edin falan sarkaszm yaptim dese de sarkazm yapilacak zaman degil. Liderlik yapilacak zamandi. Yani kisaca ABD feci cuvalladi bu salgin doneminde karizma falan kalmadi. Illa Trump oveceksek Pentagon''daki oraya dalalim buraya dalalim diyen sahinleri dizginlemesini ovelim, asker cekip, eskisi gibi ota b.ka mudahale olaylarini birakmasini ovelim.

  • neverletyougodown  (14.09.20 15:43:36)
"Buna bence Çin virüsü demeliyiz" dedi ki dibine kadar haklı."
Yarın bir gün Türkiye kökenli bir virüs ortaya çıkarsa (ki gayet mümkün) ve "buna Türk virüsü demeliyiz" dese o zaman da dibine kadar hak verecek misin?

  • mikro patlama  (14.09.20 18:11:07)
Mikro patlama;

Niye olmasin.
  • Avoiding The Puddle  (14.09.20 18:46:46)
@mikro patlama
çin virüsü denmesinin sebebi çin'den çıkması değil. Çin hükümeti bile kabul etti bunu.

www.bbc.com

eksisozluk.com
bu entry'de doğru söylemişsiniz aslında.
  • owaki  (14.09.20 18:55:21 ~ 19:09:54)
Valla haklı. Ben de sabah akşam Çin'e sövüyorum. Akşam 10'da sigara almaya gidiyorum, bizim aşağıdaki ışıl ışıl olan kafe kapatıp gider oldu. Sokaklar boş, Kadıköy falan dolu ama ben gidemiyorum artık. Hayat bok gibi oldu anasını satim. İlk çin'de görülen ve hayvan pazarı yüzünden çıkıp dünyayı ortaçağa çeviren virüs için ne diyecektik. Her virüs, her bok bu pisliklerden çıkmış. Pis millet işte, nerede boş beleş iş var, nerede sahte ürün var, nerede bir virüs bela pislik var bunlardan yayılıyor.

Dsö konusunda da haklı. ''Çin çok güzel idare etti kırmızı alarma gerek yok ya'' diyenler bunlardı. adamlar çin'de savaş çıkmışcasına adam ölürken ''Paniğe gerek yok yeaaa'' diyorlardı. Şimdi çıkmışlar söyle böyle diyorlar. Sizi bu saatten sonra anca pakistan falan ciddiye alır.

Amerika başkanı olsam aynı tepkiyi verirdim. Hatta bunlara su bile vermezdim. allahtan amerika şu an dünyanın lider ülkesi, kendi çaplarında demokrasi şeffaflık falan var. Çin ve rusya falan olsa tüm dünya pislik içinde yüzerdik. Adamlar virüsü saklıcaz maymun olmuştu. Hey gidii.

Sadece ben ve Trump değil. Herkes Çin'e küfür ediyor haberiniz olsun. artık yıllar geçse bile unutulmayacaklar ve herkes bunlara bela olarak bakacak.
  • eazy  (14.09.20 19:13:31 ~ 19:14:42)
  • Avoiding The Puddle  (22.09.20 22:52:51)