Abd’deki depozitomu ödemeyen şirket

Merhaba,

4 ay önce ABD’den dönüş yaptım korona nedeniyle. Sözleşmem Temmuz sonuna kadardı, kaldığım apartmanın sahibi olan şirket yetkililerine kalan 2 ayı içerideki depozitoma sayın desem de kabul etmediler. Sen ödeyeceksin biz sana sözleşme bittikten sonra 30 gün içerisinde ödeyeciğiz dediler. Ben kalan 2 ay daha kiralarımı gününde ödedim. Sorun şu ki sözleşme biteli yaklaşık 40 gün oldu ve bana hala ödeme yapmadılar. İlk başta ödemeyi yaptık birkaç güne gelir dediler, sonra da biz ödedik bankayla konuş dedile, şimdi maillere dahi dönmüyorlar. Bankayla konuşması gereken onlar zannımca zira depozitonun bana ulaşmasından onlar sorumlular. Bu durumda okulumun hukuki danışmanlık ofisine başvurmak dışında ne yapabilirim?

Şimdiden teşekkürler.

@eileengray
Wire transfer olarak gönderecekler, bunu talep ettim, onlar da kabul ettiler. Hatta bunun için 17 dolar da para aldılar.

  • but that was just a dream  (08.09.20 20:37:52)
aynı sey almanya da basıma geldiginde, son care olarak 200-300 dolar para verip Almanya da bir avukata keskin dille bir dilekce yazdirayim demistim, avukat ucretsiz yapmisti. alacaginiz meblag buna degecekse, bunu yazacak online bir avukat bulabilirsiniz abd de yasayan. bir diger fikir de sikayet. small business vs gibi mecralar vardi saniyorum, bu kiralama sirketleri nereye bagliysa, nereye bildiriyorsa, onlarin uyarmasi harekete gecirebilir.

  • gunes123  (08.09.20 20:42:45)
ben de amerikadayim sizin gibi bir sirketin islettigi apartmanda oturuyorum. siz sozlesmeniz bitmeden mi evden ciktiniz o kismi anlamadim ?

  • oscar  (09.09.20 09:29:37)
@oscar
Sözleşmem 31 Temmuz’da bitiyordu ben 15 Mayıs’ta döndüm. Fakat kiralarımı ödemeye devam ettim. Yani Haziran ve Temmuz kiralarını da ödedim. Fakat en geç 30 Ağustos’ta yatırmaları gereken depozitoyu hala yatırmadılar ve şu maillere dahi dönmüyorlar.

  • but that was just a dream  (09.09.20 22:38:53)
tamamdir simdi anladim. yani bu sirketlerin kolay kolay paraya yatacagini dusunmuyorum. siz bence direk ana sirkete ulasin, apartmanin leasing ofisini atlayin. bu arada amerika da kiraci ev sahibi iliskilerine bakan belediyelerde birim var onu arastirin ve onlarla da iletisime gecin

  • oscar  (10.09.20 07:06:01)