vücut geliştirme sorusu

pazartesi, salı, perşembe ve cuma spor yapıyorum. geçen perşembe biceps falan çalıştım. 15 kilo ile çalıştım ve kollarım baya parçalandı. normalde 3*8 çalışıyorum ancak 15 kiloya yeni geçtiğim için 2. ve 3. seti 6 tekrar falan yapabildim. setleri tamamlayamadım ama kollar şişti ve büyüdü.

pazartesi tekrar biceps çalıştım ancak perşembe günü 3*8 yapamadığım için tekrar eski kilo olan 12.5 kiloya dönüm ve 3*8 yapabildim ama bu sefer kollar büyümedi. hatta tam aksine küçüldü. perşembe kollarım baya hacimliydi ve öpüyordum durup durup :d ama bugün baya ufaldı. :/

2 sorum var.

1- kollar neden ufaldı? kaslara binen yük artınca tamam kaslar büyüyor ama ağırlığı azaltınca neden geriledi?

2-ağırlığı neye göre artırmalıyım? önceliğim binen yükü arttırmak mı olmalı yoksa tekrar sayısını tam yapmak mı? biceps için mesela 12.5 ile 3*8 yapabiliyorum ama 15 kiloya geçince 2. ve 3. seti anca 6 tekrar yapabiliyorum. 15 kilo kolları daha büyütüyor ama tekrar sayısı az oluyor. hangisiyle çalışmalıyım?

Pump yapmışsınız onun kalıcı olmasını beklemeyin.

  • catch the arrow  (08.09.20 12:29:22)
yok perşembe günü olan kalıcıydı. 15 kiloyu ilk defa denedim. tekrarları tam yapamadım ama kollar şişti. pazartesiye kadar biceps çalışmadım ve pazartesiye kadar gayet iyiydi kollar. ama seti tamamlayamadığım için 12.5 kiloya eri döndüm. dün 12.5 kilo ile çalıştıktan sonra kollarım ufaldı. haftasonu daha şişkin ve sertti.

  • black mamba  (08.09.20 12:50:09)