yaptığınız yada yaşadığınız birşeyi geri alabilseydiniz bu ne olurdu?

sb.

Şu an arge merkezi denetimi için sunumlarını hazırlamam gereken projeleri açmak :(
Bir daha proje açanı şeyetsinler zaten.

İlave: bir de 24 eylül 2018 sabahı işe gitmek. Gitme kararı vermemiş olmak isterdim.
  • pati  (08.09.20 11:02:47 ~ 11:09:10)
yaptıklarımı hatırlayacaksam komple baştan doğmak isterdim .D

  • nahtoderfahrung  (08.09.20 11:03:50)
İlkokul beşinci sınıfta çalışkan öğrencilikten tembelliğe olmaya karar vermem salaklığını değiştirdiğim.

Yaş 31, ara ara geçmiş aklıma geliyor. Diyorum ki lan ne mal bir insanmışım. Neyse fark ettim de, bir şeyler yapmaya çalışıyorum.
  • put it in your appropriate place  (08.09.20 11:06:27)
10 sene öncesi. bi prodüksiyon firmasının kurgucusuyla sohbet ederken bir ifade kullanmıştı. "ben bu işe havuzda başladım" dedi. "Nasıl yani? Napıyordun ki havuzda?" diyerek yandaki yüzme havuzuna baktım. Meğer videoların toplandığı (hala ne anlama geliyor bilmiyorum) dijital havuzu kastediyormuş. O gün o sohbette konuya uzak olduğumu bu kadar belli etmeseydim hayatım çok başka olabilirdi.

  • IncredibleMau  (08.09.20 11:11:49 ~ 11:14:15)
10 sene önceki bir bench press setine girmezdim.

  • arnold schwarzeneger  (08.09.20 11:52:50)
yazdığım üniversite/bölüm.

edit: aslında daha bir sürü şey var.
  • tabudeviren  (08.09.20 11:53:04 ~ 13:43:35)
Birkaç tane var:

1- Naif ama ilkokulda bir arkadaşıma haksızlık yaptığımı düşünüyorum. Arkadaşça itişme sırasında beni fazlaca itti ve o sırada karambolde mideme yumruk attı. Eve dönünce karnım ağrıdı biraz, anneme söyleyince annem olayı epey büyüttü. Şikayetçi oldu filan. Çocuğun bunu kötü niyetli yapmadığını biliyordum ama annem o kadar yükselince durduramadım da. Herhalde ilk geri almayı istediğim şey budur.

2- Bu farkında olduğum - bilerek yaptığım bir şey değildi. Bir de yapmasaydım şimdiki ben olur muydum bilmiyorum ama hep düşünürüm; acaba girdiğim ilk üniversite sınavında matematik cevap kolonuna Türkçe cevaplarını işaretlemeseydim ne olurdu. Evet mal gibi kolonları karıştırmışım :(

3- İş hayatımın ilk senelerinde aldığım riskli kararları almasaydım.
  • SiyamkedisiZorro  (08.09.20 12:29:51)
Çocukken, ağzında yavrusuyla penceremize gelen o kediyi babamı dinlemeyip içeri alırdım. Resmen kandırdı beni “bak seni çok seviyor, sana hediye olarak yavrusunu göstermek için getirmiş” yuh mk... Tamam bahçede de çok vasat bi hayatları olmadı ama nolurdu hayvan yalvaran gözlerle bakarken onu içeri alıp bir minder tahsis etseydik?

  • megalomaniac  (08.09.20 12:49:33)
yanlış insanlarla arkadaşlık kurmak. Sanırım bazı kişilerle hiç arkadaş olmazdım.

  • Sonsuzluk ve Bir Gün  (08.09.20 16:00:49)
Bir arkadaşıma çok büyük bir ayıp yaptım, neredeyse 10 sene geçti üzerinden. Geri dönebilsem onu yapmazdım.

  • peki madem  (09.09.20 00:09:18)
Bir akşam, aşık olmuştum. Yıllar süren bir hikaye, onunla iken kimseyi görmediğim yıllar. Ve her seferinde başkaları ile flörtöz istekleri sonucunda ondan uzaklaşmam, sonra yine bir şekilde ona gitmem. Beni hep cepte tutması, yıllar boyunca.. Kendim gibi değerli birini bir parça sevgi için oyalayıp durması.

İşte o gün, onunla tanıştığım o gün, aramızda hiç bir sorun yokken sonradan sarhoşluğuma verdiğimiz, hiç adetim olmadığı halde, ona defalarca tokat attığım o gün dışarıya çıkmazdım.

Ve belki şuan bakıp, bu çocukta çok iyiymiş niye red ettim ki zamanında dediğim bir listem olmazdı.

Belki bir sevgilim, sevdiğim olurdu kimbilir. Belki de olmazdı. Ama en azından bundan dolayı kendimi bu denli suçlamazdım.

Geri döndüğüm her sefer için kendimi defalarca suçlarken evet heri alabileceğim.birşey olsa o gün olurdu.
  • mobydick  (11.09.20 13:30:34)