Eba exe kurulum

Merhaba soyle bir sorun varmis pcde
Her seferinde tekrar kurulum gerekiyormus. Yani kisayol falan olusmuyor yuklu olsa bile. Program nerede? Baskasi icin soruyorum.

Programı tekrar kurmaya gerek yok. Bilgisayara yükleyip masaüstünden çalıştırılacak bir şey değil. Tarayıcı eklentisi gibi düşünebilirsiniz. Programı kurduktan sonra "Canlı Dersler" kısmında katılmak istediğiniz canlı derse tıklayınca "Katıl" butonuna tıklamaları yeter.

Ama sorun şu ki siteyi hangi profesyoneller ne kadar harika yapmışsa artık canlı derslere kaç gündür katılım sağlayamıyoruz. Yine Zoom'a dönmek zorunda kalıyoruz.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (08.09.20 04:48:15)
inatçılığın yeryüzündeki temsilcisi arkadaşın da dediği gibi programı tek başına bilgisayarda açamıyorsunuz, indirip kurduktan sonra (aslında bende simge olarak geliyor ios kullanıyorum) websiteden tekrar girip dersi başlat dedğinizde birlikte aç eba canlı ders uygulamasını seçtiğinizde program bir işe yarıyor. her ne kadar zoom alt yapısını kullansa da, onun gibi tek başına açılıp sizin ayarlarını kurcalayayım diyebileceğiniz bir şey değil dersin varsa ders anında o dakikalarda sadece çalışır.

bir çok hata verdiği için her dersten önce kurulumu tekrar yapmak gerekiyor. bu kurulumu bir kerede yaptığında bir kerede açılacak demek değil. Ben dersten önce gün içinde indirip kurduğum/ önceki kurulumla değiştirdiğim zaman bile dersten hemen önce açılmayabiliyor. 2-3 kere tekrar indirip yenisi ile değiştir diyorum kurulan şeyi. ancak öyle şansına deneme ile açılıyor, stabil bi şey yapamamışlar. Bir çok farklı hata verebiliyor program açılmada ( yani güvenlik duvarından dolayı vs.) benim kendimce şuan çalışan ve geçen dönemde dahil hiç ders kaçırmadığım tek yöntem her dersten önce kaç kere gerekiyorsa programı yeniden indirip kurmak oldu. telefon veya tablette daha sorunsuz çalışıyor.
  • kucukne  (08.09.20 08:39:03)
ilk başlarda ben de her seferinde kurulum yapıyordum ancak fark ettim ki tekrar tekrar kurmanın bir faydası yok. sadece deniyorum. mesela, dün eşim onlarca kez denemiş açılmadı, ben teamviewer ile telefondan bağlandım evdeki bilgisayara, tek seferde açıldı. bu sabah bilgisayar başında kendim açmaya çalıştım, sürekli hata verdi, eeeh dedim yapacağınız programa şimdi diye saymaya başlayınca açıldı :) kaldırıp kurmak bir işe yaramıyor, windows güvenlik duvarı ve antivirüs de kapalı bu arada.

  • lostys  (08.09.20 09:20:11)