Evde kertenkele var

az önce eve geldim 1 adet küçük kertenkele vardı camın az altında. Öldürdüm attım dışarıya. Bunun devamı var mıdır sizce? Ev 4. Kat, tırmanıp girmiş olabilir mi camlar sürekli açık. Dibe köşeye baktım ama başka yoktu. Varsa da uyurken zarar verecek hayvan mı bunlar?

Kertenkele değil süleymancıktır o gerek yoktu öldürmene :/

  • freebird5406_2  (07.09.20 22:52:17)
Evde dursaydı o ya, börtü böceği yerdi :(

  • kobuzchu kiz  (07.09.20 22:54:25)
Abi napsaydım koynuma alıp uyutsa mıydım :( öldürmeden yakalamamın imkanı yok fıldır fıldır koşuyordu. Terlikle bi ufak vurunca ters döndü hemen zaten are :(

  • mg3929  (07.09.20 22:57:39)
Yav niye öldürdün güzelim hayvanı. Onlar evde yaşamaz pek, yolunu şaşırıp girmiştir öyle, arka pencereden çıkıp gidecekti muhtemelen. Yazık olmuş :(

  • msb  (07.09.20 23:27:24)
Bence de suleymanciktir. Benim evde de vardı geçen yıl. Araştırmıştım hiçbir zararı yok hatta yararı varmış bocek falan yiyorlarmis evdeki. Biraz daha açık renk oluyorlar şeffaf gibi. O ise hiç korkma, zarar vermez, devamı da olmak zorunda değil.

  • sckxyss  (07.09.20 23:31:23)
Sondaki soruya cevap: Evde başka olduğunu sanmıyorum, varsa da hiçbir şey yapmaz, dişi yok tırnağı yok zehri yok zavallının, siz kıpırdandığınız anda o korkup kaçar zaten.

  • kobuzchu kiz  (07.09.20 23:32:36)
yoğurt kabı gibi bir şey varsa, Biz üstüne onu kapatıp o şekilde öldürmeden çıkarmıştık hayvancağızı.

  • dimia  (07.09.20 23:32:46)
kamu spotu :(

www.turkherptil.org
  • bruges  (08.09.20 00:47:34)
Köydeki ev yeşillikten ötürü herhalde her gün örümcek ağı oluyor. Üst katın yarı kapalı terasının iki köşesine birer süleymancık yerleşti, gece çıkıyorlar arada denk gelir selam veririz.
annem diyor ki allah razı olsun bu kuzulardan, keşke karşı duvara da bi tane gelse de oradaki örümceklerden de kurtulsak :)
Bir daha gelirse birlikte yaşamayı teklif edin :)
  • kolibrit  (08.09.20 01:55:38)
onlar size bir şey yapmaz, evde olabilecek en faydalı hayvanlardan biri :) bir daha öldürmeyin, o kadar kolay da yerlesmiyorlar bir yere de uresinler, başka yoktur yani.

  • encokbenisevinnolur  (08.09.20 01:57:55)
Oldurmeyin, koynunuza alip yatabiliyorsaniz yatin hatta, evde sinek bocek kalmaz.

Muhtemelen yanlislikla gelmistir. Uzuldum.
  • kuehles blondes  (08.09.20 08:21:25)