Garanti Bankası Gelen Dövizden Tahmini Kesinti Ücreti

Bugün Garanti bankasındaki döviz hesabıma 80 $ geçecek. Kesinti ücretlerine ulaşmaya çalıştım ama net bir bilgi bulamadım. Tahmini kesinti ne kadar olur ? Şikayet Var'a baktığımda ciddi kesintiler yapıldığını gördüm. Sorularım kısaca, tahminen ne kadar kesinti olur ? kişiden değil kurumdan gelecek para kesinti oranını değiştirir mi ? Bir de şikayet var vb. şekilde uğraşırsam fahiş bir kesinti durumunda sonuç alabilir miyim ?

www.garantibbva.com.tr

adresinden baktığımda

Yurtdışından Gelen Havale - (Şube) 28.57 USD

görünüyor.
  • cek  (07.09.20 12:29:22)
Yurtdisindan gelecekse (SWIFT) gondericinin masraflari kendi odeyip odememesine gore degisir. Iki secenek var. Ya kendi oder ya paylasilir.
Bunun haricinde de 15-20EUR komisyon keserler diye tahmin ediyorum. Is bankasi bu kadar kesiyor. 28.75i para isminize gelirse ve subeden cekerseniz keserler.

  • erectrode  (07.09.20 13:06:36)
Hepsini Garanti de almıyor bu arada. Yani kendisi bir şey keser ama aracı mı muhbir banka mı ne, bir şeyler oluyor onlar da para onlardan geçtiği için kesinti yapıyor.

Eskiden o masrafı ödeyeyim şeyi yoktu, 3-5 yıldır var sanırım gönderirken seçtiriyor. Ama eskiden (bence karşı tarafın yaptığı odur) sen mesela 60 TL swift gönderim ücreti ödüyordun, 1000 dolar gönderiyordun karşı taraf ve muhbirler de kestiği için 993 dolar geçiyordu ellerine. Sonradan full geçebilsin diye "tüm kesintileri buradan yapın" seçeneği çıktı.

Para gelince göreceksin, tahmin etmek zor.
  • nhk ni youkosu  (07.09.20 14:43:11 ~ 14:43:18)