Pandemi sürecinde kullandığınız gıda takviyeleri

Pandemi sürecinde hangi gıda takviyelerini kullandınız/kullanıyorsunuz? Hangi ürünü neden tercih ettiniz?

Ben açıkçası ekstra bir şey almadım; sadece her kış d vitamini kullanırım yine ona devam ettim. Onun dışında beslenme düzeninde daha saglikli şeyler yemeye özen gösterdim. C vitamininden zengin beslenme vs gibi.

Zaten doktorlar da takviye almak yerine beslenme düzenini doğru oturtmak gerektiğini soyluyorlar.
  • fraise  (06.09.20 21:47:02)
Life extension two per day ini kullanıyorum.

C vit ve d vit kullanıyorum

Doktorlar gayet de takviye alın diyor. D vitamininin bağışıklık üzerine etkisi ile ilgili yüzlerce makale var. Biri daha geçen hafta yayınlandı iyi bir dergide. Orada geçen miktarları güneşle veya besinle edinmek çok güç.
  • bir ileti paylastim  (07.09.20 00:39:57)
Her zaman kullandığım takviyelere devam ettim. D vitamini ve balık yemediğim için omega

  • jazzabel  (07.09.20 00:44:16)
Bir ileti paylaştım, d vitamini ayrı bir olay, ben de d vitamini kullandığımı yazmışım. Ama hangi doktor c vitamini, b12, demir, a vitamini vs için besinler önemli değil, takviye alın diyor merak ettim. Düzgün bir beslenme düzeni oturtursaniz bunlara ihtiyacınız kalmıyor. Doktorlar da bunu söylüyor zaten; asıl yapmanız gereken sağlıklı beslenmek, doktorunuz gerekli görürse takviye ilaçlar verirler. Kafanıza göre kullanmayın diyorlar.

Sırf cevap vermiş olmak için cevap vermesek keske.
  • fraise  (07.09.20 01:01:26 ~ 01:11:22)
Spirulina kullandım. Meraktan. Hiçbir fark hissetmedim, bir daha almam.

Zencefil kullanıyorum, yüksek düzeyde. Bir rahatsızlığım var, doktorum önerdi, kür şeklinde kullanıp bırakacağım.

B12 kullandım, bir haftalık kür şeklinde. Zaten her yıl iki kez kullanıyorum, vegan olduğum için önemli.

Pandemi ile alakaları yoktu.
  • buf-e kür  (07.09.20 01:46:24)