hangi filtre kahve makinesi?

yazlığa alacağım. haftada belki 1-2 gün kullanabilirim. o yüzden şimdilik biraz uygun bir şey bakıyorum. evde yıllardır aynı Alaman markası bir makineyi kullanıyorum, tank gibi sağlam, hiç bozulmadığı için piyasadaki hangi marka f/p iyidir, hangi marka asla alınmaz vs bilmiyorum.

belli bir bütçe sınırı koyamıyorum. ama direkt en ucuzları değil "alınabilecekler arasından" en ucuzlarına bakacağım.

teşekkürler.

ek: bu arada tek kişi kullanıyorum. ufak modeller de olabilir. hatta daha iyi olur.

www.gittigidiyor.com
Bir arkadaşım bundan aldı 3-4 ay önce, çok memnundu en son bildiğim. Bu arada Fakir'in kendi sitesinde cidden 642 lira aynı makine -_-

  • kobuzchu kiz  (03.09.20 01:03:04)
bu arada tek kişi kullanıyorum. ufak modeller de olabilir. hatta daha iyi olur.

  • invictae  (03.09.20 01:05:18)
kişisel tercihim, krups. www.krups.com.tr
piyasadaki en sağlam makinelerden biri ancak oldukça pahalı.
basit ve ucuz bir makine olarak da homend alınabilir. dahili öğütücüsü yoktur, hali hazırda öğütülmüş filtre kahveyi, filtre kağıdı kullanmadan yapabilirsiniz.
www.hepsiburada.com
edit:
fakir daha uygunmuş bence, hem fiyat hem de tek kişi için oldukça ideal görünüyor.
  • paradoxical  (03.09.20 01:05:59 ~ 04:24:13)
Haftada 1-2 kere kullanmak icin makine almaniza gerek yok bence. Hergun kullaniyorsaniz ve sicak tutmak istiyorsaniz daha anlamli. Bence bu ve filitre kagitlar yeterli.
www.hepsiburada.com

Veya french press kullanin
www.hepsiburada.com
  • compumaster  (03.09.20 03:12:47)
Compuye katiliyorum. Sadece onun onerdigi pour over farkli bi cesit chemex miydi neydi emin degilim ben v60 oneririm gercekten makine almaya hic gerek yok.

Bak alacagin sey v60 bi de bunun yaninda 02 yazar o da 2 kisilik demek onu al gec. İlla orijinal hario marka almana a gerek yok 60 liraya falan cakmasini almistim ben
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.09.20 07:08:54)
Mug ile gelen ve kahveyi mug'a akıtan küçük modeller var. Onalri tercih edebilirsin. Arzum, goldmaster falan var. Hepsinin sistemi aynı. Arzum brew and take var mesela.

  • hububrad  (03.09.20 07:46:13)
"Kahve makinesi almayın" önerisine antitezimle geldim. Kahve makinesi alışkanlığınız varsa V60 almayın, bence daha çok uğraştırıyor, kahve çok çabuk soğuyor ve bir seferde 2-3 kupa yapıp sıcak tutmak mümkün olmuyor. Evde espresso makinesi, v60, mokapot (hiç sevmem), french press (hiç sevmem), aeropress falan var (evcek kahve manyaklığımız var evet...) yine de kahve makinesi almayı düşünüyorum bir yandan, çalışırken kalkıp diğer kahve zımbırtılarıyla uğraşmak istemiyorum genellikle, kahve makinesi yapsın ben gidip gelip içeyim istiyorum. Kahve makinesi kadar pratik değil hiçbiri, hepsinin başında durmak gerekiyor bir şekilde.

  • kobuzchu kiz  (03.09.20 10:29:41)