nish adalar maltepe

Nish adalarda ev kiralamayı düşünüyoruz. Sahibindende baktığımızda anladığım kadarıyla birkaç etabı var.
Oturan arkadaşlar bu etapların hangisi ulaşım,sosyal alanlar,spor alanları gibi yerlere yakın olduğunu söyleyebilir mi?
Başka artıları ve eksileri varsa onları da söylerseniz çok iyi olur. Mesela şu etapta sakın oturma vs gibi.
Bir de buranın zemin ve bina durumunu bilen var mıdır deprem riski nasıldır acaba?

Teşekkürler.

çok fazla köpek var haddinden fazla. o sıkıntısı var başka sıkıntısını yaşamadık. herhalde 30 tane sokak köpeği vardır. bir de öğrenmişler asansör kullanmayı. insanlarla asansöre binip seyir terasına çıkıyorlar.

köşedeki camiinin oradıki bloklar ulaşım ve güneş alma açısından kötü ulaşı açısından da kötü 31 32 33 bloklarıydı galiba. diğerlerinin hepsi iyi ve aynı. tavsiyem migrosun altı migros ve migrosun ustundeki bloklardan birisini seçmeniz. favorim ise migrosun altıdır. spor salonu havuzu tüm bloklarda var zaten. 15 adet açık havuzu vardır. kapalı havuzu ve salonu da var. tenisi basket sahası her şeyini yapmışlar. ama çok köpek var jahsbdjhasd. çok var. korkuyorsanız alışverişe kuaföre kasaba manava zor gidersiniz. bi araba ile gidip gözatmanızda fayda var.
deprem açısından da çok rahat olun kiptaş'ın konutlarında sıkıntı olmaz. ki burada çalışan arkadaşlarım da oldu. olurunda yapıyorlar bu işi.

şöyle diyim ben abim ve babam inşaatçıyız. abim yurtdışında ben de il dışındayım ikimiz de ailelerimiz orada iken aklımızda soru işaretleri kalmıyor.
  • turbo sadık  (02.09.20 08:01:04)
Çok teşekkürler bu çok kapsamlı cevap için.
Sokak köpekleri gece sorun olmuyor mu? kampüste geceleri değişip sürü halinde saldırgan hale gelirler ya bazen.. yönetim bu konuda bir şey yapmıyor mu?

  • bisorumolacaktı  (02.09.20 12:25:48)
su devirde onlarca panter emel varken kopeklere kim dokunabilir ki? belediyeye bile gittim. yasa var biz de bir sey yapamiyoruz diyorlar.
gunde 1 kisi bi ciglik atiyor duyuyorum artik kime denk gelirse :)
bu arada kopekler istenin icinde degil yolda kapinin agzinda. ama otobusten eve gitmek evden otobuse market gitmek sikinti.
deneme amacli bi gidin bakin bir suru kopek goreceksiniz. orada da kulube yapmislar yemek de orada veriyorlar hayvanlar da dogal olarak oralari bolgesi saniyor. ben gece cikmiyorum disari kopekleri de gorursem sokak degistiriyorum ust sokagi kullaniyorum. bir keresinde ust sokakta da bi kopek surusune geldim. sonra geri dondum kalakaldim.
bela ya. sikinti ise kopekler sizin icin tasinmayin.
  • turbo sadık  (02.09.20 15:30:31)
Peki aidatlar çok mu yüksek? Spor salonu vs kullanımı aidatların içinde mi? Kaç tenis kortu var kolay yer ve partner bulunaniliyor mu acaba :) çok sordum yakalamışken lütfen kusura bakmayın :)

  • bisorumolacaktı  (02.09.20 21:26:25)
800 lira aidat. kapalisi ftness vs hepsi icinde. partnerini vs bilmiyorum da 10.000 nufus vardir sitede. partner elbet cikar. ben basket cok oynuyorum onun icin de sahile gidiyorum. sitede pek oynamiyorum. havuzu da sevmiyorum yegenimi yuzdurmek icin giriyorum. ama sakin sikintili tipler yok.

  • turbo sadık  (02.09.20 22:18:34)
Teşekkürler hocam çok sağolun

  • bisorumolacaktı  (02.09.20 23:48:18)