dövüş sporları

boksa falan başlasam mı? hem kendini korumak için hem de hareket olur hayatımda. nereden başlanır? yapan var mı? 3-4 gün fitness yapıyorum. zaman olur mu? antrenmanlar kaç gün olur?

3-4 gün fitness artı boks bana göre çok zor. Boks yaptığım en zor ve en keyifli spor. Antremanlar genelde haftada 3 gün 1.5 saat civarı olur.

  • Depik  (01.09.20 13:09:28)
Covid bulas riski artmaz diyorsan mutlaka basla. Bir kavgada ustun gelmenin buyuk bolumu tecrube, teknik ve hizdan gelir. Bunlara ancak ya cok kavga ederek ya da egitimle ulasirsin.

Onemli olan gucunu nasil kullanacagini bilmen. Ilerlemesen bile bileklerini guclendirmeyi ve yumruk atmayi ogrenirsin. Paldir kuldur kavgaya girenlerin hamleleri genelde karavana. Kavgada kendini kasman, yumrugunu surekli sikili tutman seni 30 saniyede tuketir. Saglam bir yumruk atacagim diye bilegini kirman/incitmen cok olasi. Boks bana biraz vahsice geliyor ama hicbir sey yapmamaktan iyidir.
  • Kirmizibavul  (01.09.20 21:36:03)
Bokstan sonra cardio yapabilirsin, bazı salonlarda aynı alanda antreman sonrası yapılabiliyor. Ders içinde de yarım saat antreman yarım saat cardio gibi bölebilirler.

Bana göre güreş>boks ve diğerleri olarak gidiyor. Erkek olsam kesin güreşe giderdim.

Haftada 3 gün ile başlanır genelde. Hoca sonradan arttırabilir daha iyi gözlemler. Boks gibi hareketli sporlardan sonra diğerleri bir zaman sonra çok durağan geliyor. - ben önceden yüzerdim ve pilates yapardım
Şu dönemde gitme ya da gidersen hocadan özel ders al. Özel ders olmaz dersen duvarda ya da kum torbasında çalışmak istiyorum diye rica edersin. Boksta dalıp baya yakınlaşılabiliyor. Bazı ameleler laftan anlamıyor dibine girip girişiyor.
  • jazzabel  (01.09.20 22:11:03)
bu arada başlamadan önce bilmen gereken önemli bir nokta var, antrenmanlarının çoğu kardiyo olarak geçiyor, yumruk istiyorsan sabırlı olmalısın.

  • slogan bulamadik  (01.09.20 22:16:38)