Tekneyle Amatör Balık Avı

Tekneyle amatör av turları oluyor. Hiç giden oldu mu bu tarz turlara? Mesela aklıma milletin misinalarının birbirine dolanması veya masraftan kaçınmaya çalışan kaptanların sırf yakın diye balık olmayan abuk subuk yerlere götürmesi gibi negatif şeyler geliyor. Deneyimleyen varsa tecrübelerini merak ediyorum. Hatta İzmir için tavsiyesi olan varsa sevinirim. Teşekkürler.

büyük ve kalabalık teknelerde olta karışma sorunları oluyor elbette. ama güzel yerlere götürüyorlar. daha çok butik, küçük grupları götüren tekneleri tercih edin 3-5 kişi alan tekneler var. toplaşın arkadaşlarınızla gidin. hatta giderseniz bana da haber verin. 5 yıl öncesine kadar çok gidiyordum ama baya ara verdim ne kaptan var tanıdık ne tekne. biraz şans işi tabi bu bi iki mekan kaptan deneyip kendinize uygun birini bulup onunla devam edeceksiniz. sonrası çok keyifli. ürkmezde ömer kaptan vardı teknesinin adı rotasız. sosyal medyada araştır belki bulursun, bulursan deli keyif alırsın. düzgün bi arkadaş genç ve balık hastası. gidersen mutlaka beni de haberdar et en azından ömerin yeni numarasını verirsin bana :)

  • erty_ksk  (31.08.20 14:26:18)
www.youtube.comıkAvıAvlakYerleri

Bu arkadaşlar izmirden 2 yıldır takip ediyorum. Iletişim kur istersen
  • intern in the house  (31.08.20 15:22:13)
Pesimistiz biraz sanırım.

Kaptan kendiside balık tutuyor niye seni kötü yere götürsün.elinde balığın olduğu koordinatlar olur,onlara göre gider,bazen bol olur bazen hiç bulamazsın o zaman zaten kendisi yer değiştirir.misina karışması falanda işin eğlencesi zaten.

Seferihisardan düşünürsen bizim kaptanın telefonunu vereyim sana arar sorarsın.
  • duptıs  (31.08.20 15:31:57)
valla sana şunu diyeyim kaptan balığın olduğu yere götürmek ister her zaman müşteriyi kazanmak için. ama iyi balığın olduğu yere götürmez herkesi. sizi gider ufak mercanların gopezlerin olduğu meraya götürür. çok tanıdığı adamı gider çipura sinarit karagöz çekilcek yerlere götürür.

misina dolaşma olayı da eğer 5 6 kişi olursanız ve tekne demir attıktan sonra sallarsanız oltaları pek sık olmaz. anca büyük balık gelecek yakalancak da oltanı suda gezdircek.
  • bigcaptain  (31.08.20 16:48:58)
Sonar yoksa başkasına bak.

  • antihero  (31.08.20 22:24:13)