İstanbulda herhangi bir yerde otutma şansınız olsa

nerede oturmak isterdiniz?

Boğazdaki yalılardan birinde.

Bütçe azsa caddebostan, suadiye, etiler, levent gibi yerler olabilir.
  • himmet dayi  (24.08.20 20:41:00 ~ 20:41:56)
Depreme dayanıklı bir yapı bulursam yeniköy ve civarini hep çok sevmişimdir.

  • fraise  (24.08.20 20:41:32)
moda ile göztepe arası sahil yolu üzerine fitim:)
ama emirganı da çok seviyorum, koruya bakan ve boğazı gören güzel bi daire de olabilri.

  • red g  (24.08.20 20:46:25)
Zorlu Center. Zincirlikuyu mu oluyor o taraf bilmiyorum ama konumunun çok iyi olduğunu düşünüyorum.

Motorun, araban varsa istediğin zaman köprüden kaç karşıya geç.
Metrobüs desen var.
Minübüs desen var.
Metro desen var.
Otobüs desen var.
Bisikletle 5dk vapur desen var.
E avm zaten altında.

Denizin dibinde trafiğin sürekli kilit olduğu, toplu taşımanın pek olmadığı yerleri istemezdim :/

Edit: Şehri sürekli kullandığım için bu böyle tabi.

@mg3929 sdfshgh öğrenci modum açık kalmış. Öyle deme ama zorludaki ev fiyatlarından haberin var mı :(
  • ananiyimioguz  (24.08.20 20:47:36 ~ 20:51:53)
@oguz bu nasıl bi vizyonsuzluk :(

  • mg3929  (24.08.20 20:48:38)
Yeniköy. Huzur yoksa istemem o ayrı.

  • ruhen hastayim ben  (24.08.20 20:50:37 ~ 20:51:14)
Zorlu Center'da oturup metrobüse binmek hayali de bi garip cidden :D

  • himmet dayi  (24.08.20 20:53:40)
fb, kalamış

  • anarsika  (24.08.20 21:09:25)
Selamiçeşme, göztepe, erenköy bazı noktaları. fb, kalamış civarı da güzel bak. buraların zıttı olarak diğer seçeneğim Üsküdar sultantepe ama manzara şart. Manevi değeri çok fazla. bir de kısıklı, küçük çamlıca tarafları güzel. Limite göre sıralanmıştır. Hadi diğerleri apartman dairesi düşündüm ama Kısıklı tarafı olursa bahçeli olması şart:)

  • halboyle  (24.08.20 21:56:02)
Tek bi yer:
Nisantasi, yuksek tavanli eski bi apartman dairesi
Eski evler herkesin dilinde bu ara ama deprem falan aklima gelmez orda olebilirim o derece begeniyorum
Yeni daire istemem
  • Kittie  (24.08.20 22:07:46)
25 yildir modadayim, gayet memnunum burdan.. Lokasyonu degistirmezdim ama evimin biraz daha buyuk olmasini ve otoparkli olmasini isterdim mumkunse.

  • bahele  (24.08.20 22:12:32 ~ 22:35:45)
ay kittienin cevabı görünce aklıma geldi ben de galatada yüksek tavanlı taş duvarlı tavan süsü olan bir dairede oturmak isterim.

  • red g  (24.08.20 22:13:22)
çengelköy, vaniköy, bebek

  • ankarakecisi  (24.08.20 22:37:41)
semt olarak acibadem olabilir

mekan olarak sorarsan istanbuldaki en iyi yer "padisahlar isini biliyormus" dedigim topkapi sarayinin bulundugu alan

bir de sepetciler kasri evim olsaydi iyi olurdu
  • exlibris  (24.08.20 23:09:06 ~ 23:10:55)
özel otoparkı olan bir yalıda tabi. istanbul'da en üst nokta budur.

kendine zengin diyen herkes yalıda oturur.
  • ozdek  (24.08.20 23:29:18)
bu konuda karışık duygularım var. bir yanım merkezi bir yerde loft daire istiyor, bir yanım KOCAMAN bahçesi olan müstakil bir ev... topağacında deniz gören ve arkasında bahçesi olan müstakil bir loft olsaydı böbreğimi satıp oturabilirdim...

  • Bruce  (24.08.20 23:35:17 ~ 23:37:47)
otopark sorunu olmayacak sekilde

kuzguncuk
moda
  • la traviata  (25.08.20 00:32:43)
Çok zengin olup yalılarda oturmak falan istemezdim. Şimdi bir şeyi çok isteyip, hayalini kurup almak veya alamamak daha heycanlı oluyor :D Yalıda oturup, her istediğimi alabilen zengin biri olsaydım ben kesin uyuşturucu bağımlısı olur, bir süre sonra sıkılıp intihar ederdim :D

O yüzden moda diyorum :)
  • eazy  (25.08.20 00:37:23 ~ 00:37:51)