sigortaci - gebelik durumunda sigorta ama nasıl

merhaba eşim gebe ama özel sigortamız yok. biz de özele gitmek istiyoruz ama bu sigorta hamilelik öncesi yapılması gerekirmiş. yaptırmadık tabi.

şimdi alliance sigorta ile görüştüm. yapamıyoruz dediler ama alliance indirimi alabilirsiniz anlaşmalı kurumlarımızdan dediler. yani biz sigorta yapacağız siz indirim alırsınız dediler.

sigortacı arkadaşlar bir akıl verin lütfen.

Hocam benim bildiğim sigortayı hamilelik öncesi başlatmadıysanız işi mümkün değil.

Sundukları sözleşmeyi iyi okuyun, hangi kurumlarla yüzde kaç indirim sağlıyor diye. Örn. Acıbadem'de %50 veriyosa bile göçersin zaten. Kapsamını burda o sigortayı yaptırmamış kişilerin bilmesi biraz zor.
  • lcha  (24.08.20 17:18:50)
İndirim falan hikaye poliçe satmaya çalışıyor öylesine. Hamilelik öncesi yaptırmadıysanız ödeyeceksiniz maalesef.

  • mg3929  (24.08.20 17:30:28)
Sigortanın ikinci döneminden önce gebelik karşılanmaz.
Şirketler kendi müşterilerine anlaşmalı oldukları hastanelerde %10-15 vs indirim verebiliyor. Büyük bir indirim beklemeyin.

  • d e j i n  (24.08.20 17:31:50)
Doğum yapmayı düşündüğünüz hastaneye gidin, doğum bölümünün orada "fiyat verme" gibi bir birim oluyor.

Orada durumunuzu anlatın, fiyat teklifi isteyin (evet böyle yürüyor maalesef).
Sonra da Allianz sigortalıysak ne kadar indirim oluyor diye sorun. Doğum sigortası olmadığını da söyleyin tabii.

Başka türlü kimse bir şey söyleyemez.
  • burfak  (24.08.20 17:32:51)
Hamilelik durumunda tek bir firma , onun da her acentesi değil belli kişiler yapabiliyor. İsterseniz bakarız seçeceğiniz doktora göre 4000-10000 TL arası çıkıyor.

Bir de kesinlikle hastaneyi seçip paket fiyatı sorun ,bazen sigortadan daha makul olabiliyor.
  • member of illuminati  (24.08.20 17:35:03)
biz hamilelik oncesi dogum paketi almistik ama hamilelik sirasinda da sigorta yaptigini soyleyen yerler gordugume eminim. ya internette gordum ya hastanede onu hatirlamiyorum. ama oncelikle gitmek istediginiz ozel hastaneleri arayip durumunuzu anlatip fiyat almanizi tavsiye ederim. cesitli paketleri oluyor onlari degerlendirirsiniz hic olmazsa. sigortanin yapacagi police satin aldiktan sonra anlasmali bir fiyat saglamak olabilir ama dogum paketi kadar uyguna gelmeyecektir buyuk ihtimalle.

  • in vino veritas  (24.08.20 18:27:44)
Normal(dogum olmayan) sigortan varsa hastaneler sigorta indirimi yapiyor, lakin bu indirim her hastaneye/doktora gore degisiyor..

  • eja  (24.08.20 19:38:11)