Ucretsiz online egitimler

Su donem issizim. Pandemi dolayisiyla evdeki ailemi de dusunerek olabildigince izole olmaya calisiyorum. Sikintidan patlamak uzereyim.

Ucretsiz (veya makul ucretli) internet uzerinden ne gibi egitim/kurslara katilabilirim?

Ilgi alani yazmayacagim, her turlu fikre acik ve açim su an :)) tesekkurler...

(bkz: udemy)

  • nhk ni youkosu  (21.08.20 00:16:06)
Udemy de istemediğiniz kadar ücretsiz kurslar var, vay efendim ben öyle bulamam diyorsanız telegram'da ücretsiz kursları sıralayan gruplar var. Telegram da neymiş ben bilmem öyle şey derseniz de şu siteden görebilirsiniz :

udemyfreecourses.org
  • pislick0  (21.08.20 00:17:49)
Telegram grubunun ismini yazarsaniz sevinirim :)

  • invictae  (21.08.20 00:21:02)
@udemycoursesfree
@UDEMY_COURSES_ADOBE_PHOTOSHOP
@TrDevArsiv
  • pislick0  (21.08.20 00:33:13)
Udemydeki ücretsiz eğitimler çok nadiren düzgün çıkar. Genelde yola sıçan hindistanlı pakistanlı adamların lıng lıng diyerek yarım yamalak İngilizce konuşması şeklinde hepsi.

Ücretsiz istiyorsun, alan bağımsız diyorsun. O zaman coursera edx mit open course falan bunlara bakman lazım. Sonra sanırım ücretli oldu ama free audit ya da financial aid talep edebiliyorsun onaylıyorlar.
  • Giovanni Pipitto  (21.08.20 10:02:49)
(bkz: coursera)

  • nickini vermek istemeyen uye  (21.08.20 14:31:45 ~ 14:32:47)
ismek'ten çoğu bilişim olmak üzere birkaç farklı branşta ücretsiz ve uzaktan eğitim alabilirsiniz.

www.ismek.istanbul
  • dimpled  (21.08.20 14:41:11)
size bir anahtar kelime vereyim aramalarınızı bunun üzerinden yapın: MOOC
massive online open courses demek bu. yani udemy ve benzeri platformlara verilen genel isim.

free mooc diye aratınca da tonlarca şey çıkıyor.
normalde ücretli olmasına karşın torrent ya da benzeri yerlerden (mesela stremio.com'dan bile) erişebiliyorsunuz, eğer isterseniz.

udemy'den bir kurs alacağınız zaman eğer kurs yüzde 90 indirimli değilse eğitmene mesaj atıp indirim isteyin.
  • biseysorcaktim  (21.08.20 14:45:39)