trafik cezasına itiraz

özetle bilgileri vereyim:

araç ankara'da tescilli, ankara plakalı. araç sahibi ankara'da ikamet ediyor. aracın plakasına bodrum'da fahri trafik müfettişi tarafından ceza yazılmış. fotoğrafı falan yok.

ben bu cezaya araç sahibi sıfatıyla itiraz edeceğim.

1.uyap vatandaş portalında gördüğüm kadarıyla sulh ceza hakimliği'ne itiraz başvurusu oluşturabiliyorum. doğru mu?

2. hangi ilin sulh ceza hakimliği'ne başvuracağım? ankara mı, muğla mı?

3. karşı taraf olarak kimi yazacağım? fahri trafik müfettişliği büro amirliği mi, yoksa tutanakta adı geçen i.g. isimli memuru mu?

1. çok doğru.

2. BODRUM sulh ceza hakimliğine başvuracaksınız.

3. karşı taraf belirtmeye gerek yok. dilekçenin başına konu başlığı atıp ceza makbuzuna ilişkin bilgileri eklemeniz yeterli. orada da memurun ismini değil amiriği belirteceksiniz. makbuz no, tarih, ceza tutarı da eklenmeli.

internette örnek dilekçe bulabileceğinize inanıyorum. aksi takdirde yardımcı olabilirim.
  • meyal  (17.08.20 13:18:44 ~ 13:20:01)
teşekkürler.

bilgileri seçtirerek adım adım ilerletiyor. yani bir örnek dilekçeyi doldurup yükleme şeklinde değil. o yüzden "kararına itiraz edilen" karşı taraf bilgisini girmeden ilerleyemiyorum.
  • kibritsuyu  (17.08.20 13:35:46)
anladım, rica ederim.

vatandaş portal’ı hiç kullanmadım, o yüzden dilekçesiz olduğunu bilemedim. o zaman karşı taraf olarak ilgili amirliği belirtmelisiniz.
  • meyal  (17.08.20 13:43:40)
Kararına itiraz edilen kurum trafik şube denetleme müdürlüğü. İlçeyse ilçe. Tutanakta kimin düzenlediği yazar.

  • Vse budet horosho  (17.08.20 13:50:44)
tutanağın sol üst köşesinde:

T.C. Republic Of Turkey
ANKARA
Fahri Trafik müfettişliği Büro Amirliği

yazıyor.
  • kibritsuyu  (17.08.20 14:00:36)