Bir domain var com uzantılı alınmış net uzantılı boş da?

Net uzantılısını alsam onunla nette paylaşım vs yapsam ve yaptığım iş tutarsa com uzantılı kişi benim işimi baltalaması için marka tescil vs nasıl oluyor. Yani ben emek edicem ama o com uzantısı ile benim işimi sekteye uğramaması için ne yapılmalı.

Hiç bir şey yapamaz, çok bilinen ve tescilli bir markanın bile alınmamışsa istediğiniz uzantılı domainini alabilirsiniz. Kanunen bir yaptırımı yok, tabi ki bir sahte ürün vs olmadığı ve farklı bir sektörde o markayı kullandığınız sürece.

Örnek verelim;

nike adını boşta olan bir domain ile kayıt ettirdiniz diyelim, atıyorum nike.biz

Nike markasının tescil edilmediği bir sektörde ticaret bile yapabilirsiniz, atıyorum pastacılık nace kodunda, ya da evcil hayvan yemi konusunda tescil etmedilerse bu marka ile bu sektörlerde kanunen varlık gösterebilirsiniz.

ha yok siz zaten ticaret yapmayacak, sadece sosyal medya olarak varlık gösterecekseniz zaten hiç bir şey olmaz.
  • John Bloor  (17.08.20 12:17:13 ~ 12:23:46)
Nissan.com yillardir bi bilgisayar tamircisinde. Mahkemeye de verdiler, cok para da teklif ettiler bi halt elde edemediler. Kullaniyor hala :)

  • brkylmz  (17.08.20 12:22:15)