eski eşyaları elden çıkarmak

uzun zamandır dkkat ediyorum toplam 10 parça kıyafet giyiyormuşum. Ama dolabımda 10 yıldır aldığım ve almaya devam ettiğim ancak gerek alınan/ verilen kilolar sebebiyle, gerekse eskimesi/ sıkılmam sebebiyle giymediğim 100den fazla alt üst ya da takım kıyfetlerim var. bunları internetten satmakla vakit ve sabır harbine girmek istemiyorum. Bir günde kurtulmak ve biraz para kazanmak istiyorum. Böyle çuvala tıkıp maltepe tarafına pazara gitsem yere sersem gel kardeşim 20-50 lira arasına satsam nasıl olur? bazı ürünler iyi marka ve yeni sayılır ve bence para eder yani. ama tek korkum kamu personeliyim ve zabıta enseme yapışıp topla kardeşim diyip sorun çıkarır mı? Daha önce deneyen oldu mu böyle bir şeyi?

3 kuruş için rezillik yaşama bence. ihtiyacı olan birine ver gitsin.

  • mg3929  (17.08.20 11:35:31)
selam, yukarıdaki arkadaşa tam katılmıyorum.
yani mesele para kazanıp kar elde etmek değil ama tr'de bu tip geri dönüşüm, yeniden kullanım kültürünün oturması için 2.elde ücret alıp vermek bence yaygınlaşmalı.

letgo, dolap, gardrop benzeri uygulamalar var bu iş için ama bazıları gerçekten sabır törpüsü olabiliyor çok eşyanız varsa. çünkü çoklu fotoğraflar vs.
pazarda size tezgah ya da işte yer açma izni vermeyebilirler emin değilim :)
ama feriköydeki gibi 2.el pazarlarında nasıl oluyor işler bilmiyorum.
bulunduğunuz semtte örneğin kadıköy-beşiktaştaki gibi facebook grupları varsa oralarda paylaşabilirsiniz.

tamamen hibe içinse mahalle muhtarınız ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilir.
  • jimjim  (17.08.20 11:51:23)
dolap sizin işinizi görür, fiyatı uygun tutup güzel fotograflarla hızlıca satabilirsiniz

  • delidiyorum  (17.08.20 11:56:11)
dolap işinizi görür, aynı durumdaydım, 2 yıldır ayda 10-15 ürün satılıyor dolap hesabımda, ama uğraşmak gerekiyor, düzgün forograf çek, ölçüleini yaz vs..

  • benaslinda  (17.08.20 12:00:14)
Dolap'a koy.

  • lcha  (17.08.20 12:44:03)