Çatal-kaşık-bıçak takımı su lekesi sorunu

Hatrı sayılır bir markanın hiç de ucuz olmayan bir model çkb takımını aldım. İlk kullanım öncesi bulaşık makinesinde eko modda yıkamaya attım. Sonuç aşağıdaki resimlerde görüleceği gibidir. Her birinin üzerinde önce pas lekesi sandım ama su ile ovalayınca lekelerin gittiğini gördüm. Anlaşılan bunlar su lekesi. Ben bu sorundan nasıl kaçınırım?

Not: bulaşık makinesi sorunsuz, yeni. Bulaşık deterjanı da iyi bir deterjan. Sorunların bunlardan olduğunu sanmıyorum.

ibb.co

su lekesinden kaçmak çok zor.
yalnız benim makinem yeniyken daha çok su lekesi bırakıyordu.
tuzu falan her şeyi var, değil mi?
bunun dışında, bu çatal bıçak takımlarını özellikle misafire kullanmadan önce tüy bırakmayan güzel bir kurulama beziyle parlatılması lazım.
yani makine güzel yıkasa da, 1-2 yerinde su lekesi kalıyor çünkü illa.
  • blatta hiberna  (15.08.20 17:59:50)
yıkamadan sonra su lekesi olmaması için bardaklar ve takımlar tek tek kurulama yapılır. Kurulamaya rağmen bu lekeler oluşuyorsa deterjan ile ilgili bir durum olması yüksek.

  • hepbiarayisicinde  (15.08.20 22:13:19)