Mesnevi Alacağım Ama

Merhabalar, bi' büyüğümüz; çok fazla yüzünden kuran-ı kerim okuyor. Ama son zamanlarda psikolojisi biraz bozulmuş, türkiyede ve y.dışında doktora götürüldü major depresyon önleyici ilaçlar verildi. bazen ağlıyor ve o ağlamalar ona iyi geliyor. y.dışından getirtilen bi' ilacı vardı o iyi geliyordu ama son zamanlarda onu getirtmekte problem yaşayınca muadilini türkiyeden aldılar. türkiyeden alınan ilaç uyutuyor ve donuk yapıyor. İlgilendiği pek fazla birşey yok, içinden gelmiyormuş. Dindar olduğu için de Kuran-ı Kerim okuyor işte.

Benim de aklıma, Mesnevi geldi. Ali Şeriati oğluna daraldığında başvurulacak kaynak olarak göstermiş sanırım bu kitabı, ben de üniversite yıllarında kötü bir dönemimde okumuştum, insanın içini rahatlatıyordu.

Şimdi bi' tane mesnevi alayım diye düşünüyorum, okusun. Ama harfleri büyük ve okunaklı olmalı, kuranın bazı çeşitleri varya böyle büyük büyük bazı harflerini renkli yazıyorlar okunaklı ve ilgi çekici. öyle basılmış bi' mesnevi biliyormusunuz ?

ya da bunun türkçe sadeleştirmeleri arasında fark var mı ? Ben üniversitedeyken çok ucuz bi' kitaptı bu mesnevi, şimdi internete baktım fiyat skalası çok geniş bunun. İşe yaramayan birşey de almak istemiyorum.

Tavsiyelerinize çok açığım.

İstediğin puntolarda bulamazsan bi de sesli kitap olarak bak istersen.

  • antihero  (14.08.20 19:11:09)