farklı ülkelerde okul servisleri

merhaba,

yaşadığınız ya da bir süre yaşamış olduğunuz ülkelerde okul servisleri nasıl işliyor? örneğin amerika’daki sarı servisler. her evin önünde duruyor mu? ücret ödeniyor mu? yakında oturan çocuklar yürüyerek ya da bisiklet ile mi gidiyor? avrupa’da, ingiltere’de, uzakdoğuda sistem nasıl?

Irlanda'da otobus/minibus vb seklinde bir toplu tasima usulu servis yok. Veliler kendileri birakiyor ya da ogrenciler kendileri yayan ya da bisikletle gidiyorlar okula. Bazen evleri yakin olan ogrenciler taksi paylasiyorlar.

  • crown  (12.08.20 20:39:55)
Ingiltere'de ozel okul servisi yok denecek kadar az. Seckin okullarin servisi oluyor genelde. Sehrin ulasim sebekesinden okul giris cikis saatlerinden sirf ogrenciler icin ozel otobusler sefer yapiyor. O da yetersiz geliyor ya da ogrenciler beklemek istemiyor falan onune gelen ilk normal otobuse biniyorlar genelde. Cocuklar kucukse arabayla birakiyorlar, bizzat goturuyorlar aileler yuruyerek ya da otobusle. Bazi kolej, universitelerin de ozel otobusler oluyor ama bizdeki gibi yaygin servis olayi yok. Keza isci, calisan servisi de cok nadir. NHSin falan servisini gordum de ozel sektor basinizin caresine bakin diyor

  • neck_and_neck  (12.08.20 21:11:33 ~ 21:16:13)
Kanada - her evin onunde durmak yok, genis bir caddede duruyor, toplu bindirip indiriyor. Veliler ya yuruyerek ya da arabayla gelip aliyorlar cocuklari. Devlet okullari dahil servis ucretli.

  • cooperr  (12.08.20 21:11:46)
Fransa- servis yok, kendileri geliyor, veliler birakiyor. Okul otobüsü gibi olaylar martinik- guadalupe'de var.

  • logisticsmanager  (12.08.20 22:36:58)
amerikada belirli bir mile kadar olanlar kendi geliyor. Servisler evin onune kadar gelmiyor, belirli guzergahlar var cocuklar oraya cikiyor. ucretsiz

  • oscar  (13.08.20 05:05:18)