evlenen çifte allah tamamına erdirsin demek

çok saçma değil mi? isteme, söz, nişan vs. atlatılmış ve son raddeye gelinip evlenilmiş işte hâlâ neyin tamamı? nerede tamamlanıyoruz?

Kazara söyledikten sonra eve gidip "Ben bir sığırım" diye ağlamalik bir temenni olmuş :) hiç duymadım yeni evli çifte böyle dendiğini.

  • epistemic_regress  (11.08.20 15:30:30)
Cocuk da yapin, tamam olun demek istemis olabilir.

Evlenmekteki nihai amac genelde uremek oluyor cunku.
  • crown  (11.08.20 15:46:04)
Denilmez bence de manasız.

Ama @epistemic'in dediği gibi de ağlamalık bir durum değil
  • fezagezgini_4  (11.08.20 15:47:27)
Bazen insanin dili dolasyor. Akim derken b*kum diyebiliyor. Cok uzerinde durmamak lazim

Bir arkadasimin bebegi icin guzel gunleri olsun gibi birseyler diyecegime gule gule kullanin demistim. Bu daha rezil bir enstantane.
  • exlibris  (11.08.20 16:21:17)
Kökenini bilmiyorum ama bir sen bir ben bir de bebek puzzle ını tamamlamaktan bahsediliyorsa ben tamamım. Yoksa bana göre talihsiz bir temenni. Ne yani, şüphen mi var? diye sorarlar adama. Evli çiftin birbirine seni seviyorum inşallah boşanmayız demesi kadar boş.

  • onemoremile  (11.08.20 16:26:18)
Boş bulunmuş bilerek söylemezdi. İslami çevrede Allah hayırlı eylesin denir. Aklı ona gitmiştir bir an takılmayın sabah ofise girerken iyi akşamlar diyen kafası dalgınlar misali işte..

  • cilekli pasta  (11.08.20 16:27:37)
Çok yaptığım bir hata. Sabahları iyi akşamlar, akşamları günaydın diyebilen bir insanım; insanın bazen kafası karışabiliyor. Normal bir olay bence. Yanlışlıkla demiş bulunmuştur.

  • Hallegadola  (12.08.20 01:05:47)
Yeni evliçifte denmezki bu zaten diyen yanlış demiş

  • basond  (12.08.20 13:42:17)
Genelde çocuk olayı için veya ağız alışkanlığı, boş bulunup böyle söyleniyor. Ama çok kullanılan ve doğru bir ifade değil.

.
  • kartallar yuksek ucar  (12.08.20 14:24:29)